EYT sonrası kıdem tazminatı yüküne karşı emekler başladı

02.12.2022
EYT sonrası kıdem tazminatı yüküne karşı emekler başladı


Bakan Nebati, kıdem tazminatıyla oluşacak yükün uygun finansman koşullarıyla karşılanacağını söylemiş oldu.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili düzenleme emek harcamaları devam ediyor.

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT’lilerle ilgili eleştiri bir açıklamada bulunmuş oldu.

Kıdem tazminatı yükünün çözümü için yol haritası

Toplumsal medya hesabından paylaşım icra eden Nebati, işverenler üstünde oluşacak kıdem tazminatı yükünün Kredi Güvence Fonu (KGF) üstünden çözüleceğini söylemiş oldu.

Gömü destekli KGF kefaleti devreye alınacak

Bakan Nebati, “EYT’nin arkasından işverenlerimizin karşılaşacağı kıdem tazminatı yükünü, uygun finansman koşullarıyla Gömü destekli KGF kefaleti ile karşılayabilecekleri bir kredi paketi mevzusunda hazırlıklar başlatılmıştır.” dedi.

Nebati, EYT ile ilgili Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı tarafınca emekler yapıldığını sözlerine ekledi.

EYT sonrası kıdem tazminatı yüküne karşı çalışmalar başladı #1

En geç 2023’te yasalaşacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret güncellemesi ve EYT çalışmalarındaki son gelişimleri Külliye’de Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim ve Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile ortalama 3 saat devam eden görüşmede ele almıştı.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Güvenilir Akbaşoğlu, “EYT ve sözleşmeli personelin ekibe geçilmesine ilişkin düzenlemeleri aralık ayı içinde yapmayı planlıyoruz. En fena olasılık 2023 yılı başlangıcında yasalaşmasına tanık olacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler