Facebook Karanlık Mod Kullanıma Açıldı

09.05.2020
Facebook Karanlık Mod Kullanıma Açıldı

Sürekli olarak yaptığı inovasyonlar ve Ar-Ge çalışmaları ile gündeme gelen Facebook, karanlık mod ile gündeme geldi. Masaüstü sitesinde gerçekleştirdiği karanlık mod çalışmaları sonucunda modu resmi olarak kamuoyuna duyuran Facebook, bu modu tüm dünyada kullanıma açtı.

Sitelerde yer alan beyaz ışıklar, zaman zaman gözleri rahatsız edip, yorabiliyor. Son yıllarda birçok uygulama beyaz modun yanında, karanlık mod ile kullanıcılara seçenek sundu. Karanlık modun diğer moda göre avantajı ise gözü daha az yorması ve gözü ağrıtmaması olarak görülüyor. Facebook karanlık modu da bu problemlerden dolayı ortaya çıkmış olabilir.

Facebook Kitlesini Tutmaya Çalışıyor

Sosyal medyanın çıktığı ilk dönemlerde otoriteyi elinde tutan Facebook, geldiğimiz yıllara doğru otoritesini kaybetmiş durumda. Twitter, Instagram ve birçok sosyal medya platformunun ortaya çıkması ile birlikte Facebook’daki kitle bu platformlara doğru yöneldi. Özellikle sürekli olarak dinamik yapıda olan gençler, isteklerine cevap veren sosyal medya platformlarına doğru kayış gösterdi.

Yaşanan bu kitle kaybından dolayı da Facebook, her geçen gün geliştirme faaliyetleri yapıyor. Facebook karanlık mod ilk olarak mart ayında ortaya çıkmıştı. Fakat, bütün dünyada kullanılamıyordu.

Fakat, Facebook blog içerisinde yayınladığı habere göre artık herkes Facebook karanlık modu kullanabilecek. Bu modun özelliği ise göz dinlendirici mod olması. Bu mod ile  birlikte anasayfa daha akıcı hale geldi. Ayrıca, gönderi sayısı da azaltıldı. Eskiden dar olan ve köşelerde bulunan ızgaralar artık daha geniş yapıda.

Facebook Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Facebook karanlık mod, aşağıdaki yönergelere uyulduğunda kullanıma açılacaktır.

  • Üstteki menünün sonunda bulunan aşağı yönlü ok işaretine basın.
  • Çıkan menüden Facebook’un Ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Yeni Facebook’a geç” seçeneğini seçin.
  • Aynı ok işaretine basın ve karanlık modu açın.
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.