Facebook Video İndirme Yöntemi

16.05.2020
Facebook Video İndirme Yöntemi

Facebook videoları mobil ve web olmak üzere iki şekilde de izleniyor. Bu sebepten dolayı da bugün sizlere Facebook web video indirme ve Facebook mobil video indirme yöntemleri başlıkları çerçevesinde videoları nasıl indiribileceğiniz hakkında detaylar vereceğiz.

Son gelen güncelleme ile birlikte Facebook’da video indirme yöntemi de değişmiş oldu. Facebook’da birçok sayfa ve kişisel hesap var. Bu hesaplardan da birbirinden güzel videolar yayınlanıyor. Bu videoları indirmek isteyen kullanıcılar ise çeşitli yöntem arayışındalar.

Bilindiği üzere güncellemeden önce video linkine giriyorduk ve www ile  başlayan yeri silip, yerine m. Yazıyorduk. Bununla birlikte enter tuşuna bastığımızda ise video iniyordu. Fakat, son gelen güncellemeden sonra bu yöntem rafa kalktı.

Facebook Web Video Nasıl İndirilir?

Facebook video indirme yöntemlerimizden ilki web üzerinden. Web üzerinden yapılan işlemi, mobile göre biraz daha basit. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

İlk olarak Facebook’un resmi sitesine giriş yapın. Daha sonra indirmek istediğiniz videoyu seçin. Seçtiğiniz videonun üzerine sağ tık yapın ve URL göster butonuna basın. Karşınıza çıkan linki kopyalayın.

  1. Daha sonra tarayıcınızda yeni sekme açın. Açtığınız yeni sekmeye videonun linkini yapıştırın.
  2. ‘’www’’ yazısını silip, onun yerine ‘’mbasic’’ yazınız.
  3. Karşınıza gelen ekranda videoyu oynatınız.
  4. Videoya sağ tık yapıp videoyu indirebilirsiniz.

Android Telefonlarda Facebook Videosu Kaydetmek

Facebook’da video indirmek için ilk olarak SnapTube uygulamasına sahip olmanız gerekiyor. Uygulamayı indirip, kurduktan sonra istediğiniz videoyu açın. Ardından ‘’…’’ simgesine tıklayın. Copy URL yaptıktan sonra ekranda bulunan karta dokunun. İndirme işlemi başlayacak.

iOS Telefonlarda Facebook Videosu Kaydetmek

iOS telefonlarda video indirmek için MyMedia uygulamasını indirin. Daha sonra Facebook uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz videoya tıklayın. Video oynarken paylaşma seçeneği tıklayacaktır. Paylaşma seçeneğinden MyMedia’yı seçin ve indirme işlemini başlatın.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.