Fahiş fiyat artışlarına karşı yakınma bildirim sistemi

19.02.2022
Fahiş fiyat artışlarına karşı yakınma bildirim sistemiVatandaşları mağdur etmeye yönelik haksız fiyat artışlarının önüne geçmek için yakınma bildirim sistemi oluşturuldu.


Fahiş fiyat artışlarına karşı şikayet bildirim sistemi

Gömü ve Maliye Bakanlığı’ndan meydana getirilen yazılı açıklamaya gore, geçen hafta, Türkiye Iktisat Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat hareketleriyle ilgili her türlü enstrümanın devreye alınacağını belirtmişti.

FAHİŞ FİYATA KARŞI ÖZEL TİM

Fiyatların daha sıkı bir halde denetleneceğini belirten Nebati, fahiş fiyat uygulayanlara karşı hususi bir timin oluşturulacağının altını çizmişti.

ŞİKAYET BİLDİRİM SİSTEMİ OLUŞTURULDU

Bu kapsamda haksız fiyat artışlarına karşı harekete geçen bakanlık, mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla vatandaşlar tarafınca iletilecek şikayetlerin ve önerilerin toplanacağı bir yakınma bildirim sistemi oluşturdu.

Uygulamaya gore, vatandaşlar, haksız fiyat artışlarına şahit olması durumunda bakanlığın web sitesindeki yakınma bildirim kısmına şikayetlerini yazabilecek ve bu şikayetler ilgili birimlerce değerlendirilmek suretiyle işleme alınacak.

Fahiş fiyat artışlarına karşı şikayet bildirim sistemi #1

İNTERNET ÜZERİNDEN İŞLEME ALINACAK

Bakanlığın web sitesi üstünde işleme alınan şikayetler, Enflasyonla Savaşım Timi olan, Vergi Denetim Kurulundaki müfettişler ve Gelir İdaresinde vazife icra eden denetleyiciler tarafınca takip edilecek.

Bu sayede, vatandaşları mağdur etmeye yönelik haksız fiyat artışları yapmış olduğu tespit edilecek kişiler için yasal işlem başlatılacak.

Devreye alınacak bu uygulamayla haksız fiyat artışlarının önüne geçilmesi umut ediliyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.