Fahrettin Koca’dan doktorlara tabanca verilmesi talebine tepki

12.07.2022
Fahrettin Koca’dan doktorlara tabanca verilmesi talebine tepkiHekimlere silahlı ruhsat talebine tepki gösteren Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Sertlik vakalarını lanetleyen milyonlar ile hekimleri arasına silahın girmesi iyi mi düşünülebilir?” ifadelerini kullandı.

Konya’da görevi başlangıcında öldürülen Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın vefatının arkasından doktorlar iş bırakma eylemine gitmişti.

Tüm Türkiye’nin lanetlediği ve devletin tüm kademeleriyle doktorların ve sıhhat çalışanlarının yanındayız açıklamasına karşın HEKİMSEN’den skandal bir davet geldi.

Ruhsatlı tabanca talep ettiler

Doktor ve Öteki Sıhhat Çalışanları Kamu Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Sendikası (HEKİMSEN), toplumsal medya hesabından yapmış olduğu bildiriyle hekimlere ruhsatlı tabanca talep etti.

Fahrettin Koca’dan tepki geldi

Bu bildiriye Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından sert tepki gösterdi.

Fahrettin Koca, Sertlik vakalarını lanetleyen milyonlar ile hekimleri arasına silahın girmesi iyi mi düşünülebilir?ifadelerini kullandı.

Koca’nın toplumsal medyadan yapmış olduğu izahat şu şekilde:

“Hastayla doktor iyi mi düşman benzer biçimde gösterilebilir?”

Hekimler adına hareket ettiğini ileri devam eden bir yapı, bugün yayınladığı bildiride, hekimlere ruhsatlı tabanca verilmesini talep etti. Sertlik vakalarını lanetleyen milyonlar ile hekimleri arasına silahın girmesi iyi mi düşünülebilir? Hastayla doktor iyi mi düşman benzer biçimde gösterilebilir?

“Doktor elinden gelenin en iyisini yapar”

Bu vesileyle halkımıza hatırlatmak isterim: Dr. Ekrem Karakaya cinayeti yürekleri yaktı. Sertlik eğiliminin nelere yol açabileceği görüldü. Sağlıkta şiddetin nedenlerinde bilinçsiz beklenti, ortamın stresi ağırlıkta. Hekime itimatı esas alın. Doktor elinden gelenin en iyisini yapar.ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca dan doktorlara silah verilmesi talebine tepki #1

Fahrettin Koca dan doktorlara silah verilmesi talebine tepki #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler