Fahrettin Koca’dan ‘hatırlatma dozu’ uyarısı

18.01.2022
Fahrettin Koca’dan ‘hatırlatma dozu’ uyarısıKoronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası izahat icra eden Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, günlük Covid-19 olay sayılarının yarısının hala İstanbul kaynaklı bulunduğunu bildirdi.

Koronavirüs Bilim Kurulu, haftalık değerlendirmelerini yapmak suretiyle toplandı. Video konuşma yöntemiyle meydana getirilen toplantının gündeminde Omicron varyantı sebebiyle artan olay sayıları vardı.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında meydana gelen toplantı sonrasında yazılı bir izahat gösterildi.

Açıklamada Bakan Koca, “Hatırlatma dozu aşılarının uygulanmasında duyarlılık gösterilmesinin omicron varyantına karşı mühim bir önlem olduğu unutlmamalıdır” uyarısında bulunmuş oldu.

“GÜNLÜK VAKANIN YARISI İSTANBUL”

Bakan Koca’nın açıklamasında günlük olay sayılarının yarısının hala İstanbul kaynaklı olduğu açıklandı.

Koca, ” Bilim Kurulumuz omicron varyantına bağlı olarak olay sayılarındaki artışları değerlendirmiştir. Vakaların yaş dağılımı ve iller bazında vakaların seyri incelenmiştir. Günlük olay sayılarının halen yarısı İstanbul kaynaklıdır. Vatanımızda son bir haftada görülen vakaların %13’ü 12-19 yaş aralığında, %34’ü 20-34 yaş aralığında, %29’u 35-49 yaş aralığında, %16’sı 50-64 yaş aralığında ve %8’i 65 yaş üzerindedir. Etken vakaların %1.45’i hastaneye yatmış, binde 3’ü yoğun bakıma girmiş ve onbinde 1’i entübe edilmiştir. Sadece 65 yaş üstü etken vakaların ise %10.11’i hastaneye yatmış, %3.11’i yoğun bakıma girmiş ve %0.99’u entübe edilmiştir” dedi.

Fahrettin Koca dan  hatırlatma dozu  uyarısı  #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.