Fahrettin Koca’dan memuriyetten çekilme eden doktorlara müjde

21.04.2022
Fahrettin Koca’dan memuriyetten çekilme eden doktorlara müjdeSıhhat Bakanı Fahrettin Koca, çekilme etmiş olan ve son TUS sınavındaki başarısıyla bir uzmanlık eğitimine yerleşen doktorların bir defaya mahsus, asistanlığa başlayabileceğini deklare etti.

Memuriyetten çekilme eden ve son TUS sınavıyla bir uzmanlık eğitimi programına yerleşen sağlıkçılara Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’dan müjdeli bir izahat geldi.

Toplumsal medya hesabından izahat meydana getiren Bakan Koca, çekilme edenlerin bir defaya mahsus ve süre beklemeksizin asistanlığa başvurabileceklerini söylemiş oldu.

“Asistanlığa başlayabilecekler”

Bakan Koca açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Her ne suretle olursa olsun, memuriyetten çekilme etmiş olan ve son TUS sınavındaki başarısıyla Eğitim ve Araştırma Hastaneleri dâhil olmak suretiyle bir uzmanlık eğitimi programına yerleşenler, bir defaya mahsus, kanunda belirtilen süreleri beklemeksizin asistanlığa başlayabilecek.

Halen YÖK kadrosunda asistanlık eğitimine devam eden uzmanlık öğrencilerinden mevzuat gereği nakil hakı elde edenler, talepleri halinde SBA kadrolarına da geçebilecek.

-Hekimlik görevinden ayrılan, DHY kurasından sonrasında göreve başlamayıp görevden çekilmiş sayılan, daha ilkin bir programa yerleştiği halde devam etmeyen, 2022 birinci dönem TUS kontenjanlarındaki Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Üniversite kadrolarını TERCİH EDEBİLİR Mİ? -Evet :)”

Fahrettin Koca dan memuriyetten istifa eden doktorlara müjde #1

Fahrettin Koca dan memuriyetten istifa eden doktorlara müjde #2

Fahrettin Koca dan memuriyetten istifa eden doktorlara müjde #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.