Fatih Altaylı canlı yayında deklare etti: Mansur Yavaş ile görüştüm aday olarak çıkma ihtimali…

04.03.2023
Fatih Altaylı canlı yayında deklare etti: Mansur Yavaş ile görüştüm aday olarak çıkma ihtimali…


Seçimleri kısa bir süre kala Meral Akşener’in altılı masayı sarsan ‘Cumhurbaşkanı adaylığı’ çıkışının peşinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ne yapacağı merak mevzusu oldu. HaberTürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un sunmuş olduğu canlı yayına katılan gazeteci Fatih Altaylı da Yavaş ve İmamoğlu’yla ilgili açıklamalar yapmış oldu.

“MANSUR YAVAŞ’LA GÖRÜŞTÜM”

Ersoy’un “Sayın İmamoğlu yada Yavaş’la görüştünüz mü?’ sorusunu yanıtlayan Altaylı şu ifadeleri kullandı.

“Ben Mansur Yavaş’la konuştum. Sayın Yavaş’ın aday olarak çıkma ihtimali sıfırın da altında. Bir kaç saat ilkin konuştum. Pazartesi günü Meral Akşener, Salı günü de Mansur Yavaş programıma konuk olacaktı. Yavaş bana tartışmaların ortasında asla bir halde yer almak istemediğini, tavrını daha ilkin açıklamış bulunduğunu, bu yüzden de bu ortamda televizyona çıkmasının doğru olmadığını söylemiş oldu. Sayın Yavaş bu çağrıya asla tamam demedi. Mansur Yavaş’ın tavrı baştan beri belliydi. Yavaş, ‘Ben CHP’Li bir belediye başkanıyım, ben altılı masa haricinde birisi beni aday gösterirse çıkmam mesajını uzun süredir veriyordu, gene aynı noktada. İmamoğlu ile görüşmedim, fakat onun da değişik bir noktada olmadığını düşünüyorum.”

fatih altaylı

“BÜTÜN MASA YANLIŞ YAPTI”

“Tüm bu meseleyi son ana bırakmak başlı başına bir sorundu. Masanın bu işe bugüne dek bırakmış olması sebebiyle de hepsinin yanlış içinde bulunduğunu düşünüyorum. Herkeste bir karamsarlık görüyorum. Fakat ben asla bu kanaatte değilim. Bir kaç gün öncesinden oldukca daha fena durumda yada içinden çıkılmaz bir durumda değiliz. Meral Akşener’in bu seçim neticelerini direkt etkilemesi için tüm oy bloğuyla karşı ittifaka geçmesi lazım. Fakat bu durumda oy oranında büyük düşüş yaşar. Akşener muhalefetteyken büyük bir güçtür. Meral Akşener yeni bir oyun kurmaya çalışıyor. Hemen hemen daha siyasette oyun bitmiş değil. Kimse ne asla kimse son kozunu oynadı, ne de hesaplar değişti. Bir tek hesaplama yöntemini farklılaştıracak bir durum ortaya çıktı. Ayın 12’sine kadar beklememiz her insanın soğuk kanlılığını koruması lazım. Bir tek oyun değişti.”

“EKREM İMAMOĞLU ANKARA’YA GİDİYOR”

Gazeteci Candaş Tolga Işık da toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda Ekrem İmamoğlu’nun Ankara’ya doğru yola çıktığını açıkladı. Işık, “Ekrem İmamoğlu an yolda Ankara’ya gidiyor. Ilkin Mansur Yavaş’la görüşecek peşinden da CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile…” dedi.

FqT4MjiWAAU1Tzs

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Akşener'in çağrı yaptığı İmamoğlu ile Yavaş'tan ilk açıklamaAkşener’in davet yapmış olduğu İmamoğlu ile Yavaş’tan ilk izahat
Naci Görür'den iki bölge için 7,4 büyüklüğünde deprem uyarısı!Naci Görür’den iki bölge için 7,4 büyüklüğünde zelzele uyarısı!
Cumhur İttifakından 'Kızılay' tepkisi! İstifa çağrısı yaptı: "Akıl devre dışı kalmış"Cumhur İttifakından ‘Kızılay’ tepkisi! İstifa çağrısı yapmış oldu: “Akıl dönem dışı kalmış”YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.