Fatih Erbakan duyurdu! Tekrardan Refah Partisi kendi cumhurbaşkanı adayını çıkartacak

05.09.2022
Fatih Erbakan duyurdu! Tekrardan Refah Partisi kendi cumhurbaşkanı adayını çıkartacak


Gaziantep’e gelen Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, basın mensupları ile kahvaltı programında buluştu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erbakan, “6 benzemez, bugüne dek 36 kez toplanmış. 36 toplantı sonunda ortada cumhurbaşkanı talibi yok. Ortada ekonomik krizin çözümüne yönelik bir proje yok. Bir kaynak paketi yok. Tekrardan Refah Partisi olarak ilk iş, ulusal kaynak paketleri kitabımızı ortaya koyduk; nereden, ne şekilde, devlete gelir temin edeceğiz? Iyi mi borçsuz, zamsız, vergisiz kaynak bulup, milletin refah seviyesini arttıracağız? Bunu çalıştık. Devamlı ‘Güçlendirilmiş parlamenter’ diyorlar; bu karın doyurmuyor ki. Toplan, toplan fotoğraf çekil ve dağıl. Anadolu’yu gezdiğimizde, her iki ittifakta da yer almadığımız için milletimiz mutlu. Ve ittifak kanatlarında yer almamamızı istiyorlar. Masadaki CHP’nin zihniyeti, aslına bakarsanız malum. Ne kadar makyaj yapsa, kıyafetini değiştirse, genetik özellikleri değişmiyor” dedi.

1

Fatih Erbakan, “CHP Grup Başkanvekili, ‘6 yaşlarında bir çocuğa, Kur’an öğretmek çağ dışılıktır’ diyor. CHP, Ayasofya’nın cami olmasına da karşı” ifadelerini kullandı.

‘HAVUZ SİSTEMİ İLE DENK BÜTÇE DEVREYE SOKULACAK’

İktidara geldiklerinde işçiye, emekliye çalışana yüzde 150 maaş zammıyla işe başlayacaklarını belirten Erbakan, “Tekrardan Refah Partisi olarak, masa başındaki ve kasa başındakilerin oyununu bozacağız diyoruz. İktidara gelir gelmez 4 kademede ilk adım atılacak. Havuz sistemi ile denk bütçenin acilen devreye sokulması ile faiz giderlerinin ortadan kaldırılması sağlanacak. Tekrardan Refah Partisi olarak iktidara gelip, kaynak paketlerimizi devreye aldığımızda, acil fiil planlarımızı devreye soktuğumuzda, bu ülkede yoksulluğun ‘y’si bile kalmayacak. İşçiye, emekliye, çalışana yüzde 150 maaş zammıyla işe başlayacağız. Çiftçiye ucuz mazot, tohum, gübre vereceğiz” diye konuştu.

‘BÜYÜK BİR MANEVİ EROZYON İLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Deizm, ateizm ve LGBT benzer biçimde kavramların toplumu cinsiyetsiz sapkınlığa yönelttiğini söyleyen Erbakan, şunları kaydetti:

3

“Türkiye’de büyük bir içsel aşınma ile karşı karşıyayız; gençler içinde deizm ve ateizm benzer biçimde felaketlerin yaygınlaşması, uyuşturucu kullanımının artması. Dış güçlerin bünyemize zerk etmek istediği bir zehir; LGBT sapkınlığı var. Cinsiyetsiz cemiyet sapkınlığı. Boşanma vakaları artıyor, aile ortadan kalkıyor. Bu felaketlere karşı 4 mühim adım atacağız. Eğitimi ıslah edeceğiz. 4 helalin, 5 haramdan daha büyük ve kıymetli bulunduğunu bilen nesiller yetiştireceğiz. İkinci olarak medyayı ıslah edeceğiz. Yuva yıkan aileleri perişan eden, batıdan ithal edilen kanunların ve düzenlemelerin ortadan kaldırılmasını sağlayacağız. Dördüncü olarak ekonomiyi ıslah edeceğiz.”

‘KENDİ CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI ÇIKARTACAĞIZ’

Tekrardan Refah Partisi’nin kendi cumhurbaşkanı talibi ile seçime gireceğini vurgulayan Erbakan, şöyleki konuştu:

“Üçüncü ittifak ile ilgili daha ilkin bir düşünce jimnastiği yapmıştık. Demiştik ki; seçmen kitlesi birbirine yakın olan partiler, bir araya gelirse; bir sinerji doğabilir. ‘6 benzemez’ dediğimiz masada birbirine benzemez partiler, daha dün bir tanesi bu masadan dedi ki; HDP’ye bakanlık da verebiliriz. Diğer parti milletvekili çıktı, ‘Bu tarz bir olay asla olması imkansız. Terör örgütünün gölgesinin dahi düşmüş olduğu yerde olmayız’ dedi. Dolayısıyla bu benzemezler, bir sinerji oluşturmuyor. Tam tersine, beraberlikten yarar gelmiyor. Oysa seçmenin sağ parti olarak nitelendirdiği partiler, bir araya gelmiş olsa bir sinerji doğabilir demiştik. 6’lı masayı yürütmeye çalışıyorlar. Biz kendi çalışmalarımızı, kendimiz sürdürüyoruz. Bu durumda kendi cumhurbaşkanı adayımızı da kendi partimiz olarak çıkartacağız.”

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kürtçe türkülere eşlik edip, halay çektiKürtçe türkülere eşlik edip, halay çekti
'Kız Kulesi' sosyal medyada tartışma yarattı! Resmi açıklama geldi...‘Kız Kulesi’ toplumsal medyada münakaşa yarattı! Resmi izahat geldi…
Son dakika: ABD'de büyük panik! Uçak kaçırıldı, korsanın tehdidi sonrasında tahliye...Son dakika: ABD’de büyük ürkü! Tayyare kaçırıldı, korsanın tehdidi sonrasında tahliye…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.