Fatih Erbakan’dan dikkat çeken sözler! “Mansur Yavaş olması imkansız” diyerek Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını deklare etti

09.04.2022
Fatih Erbakan’dan dikkat çeken sözler! “Mansur Yavaş olması imkansız” diyerek Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını deklare etti


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın adı son günlerde “cumhurbaşkanı adaylığı” mevzusuyla ilgili gündemden düşmüyor. Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ’ın, “Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş” çıkışı kulisleri hareketlendirirken, mevzuya ilişkin bir izahat da Fatih Erbakan’dan geldi.

Tekrardan Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, gazeteci Alper Altun’un YouTube kanalındaki canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. ‘Ulusal Görüş kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatta olsaydı CHP ile olurdu’ söylemine bir kez daha sert çıkan Erbakan, “Temel Bey yanlış pozisyonuna bir meşruiyet arıyor. Sokağa dahi çıkamayacak duruma gelmişler. Erbakan Hoca asla 60 yıl sonrasında Türkiye’nin başına bir CHP’li getirme operasyonuna dâhil olmazdı, altılı masada asla yer almazdı” İfadelerini kullandı. Erbakan 2023 seçimlerine parti olarak milletin isteği ile tek başına katılacaklarını ve partisinin Cumhurbaşkanı talibi da bulunduğunu kaydetti.

thumbs_b_c_ed499ebee192e47c741ae46a357d3fbd

“MANSUR YAVAŞ ADAY OLAMAZ, KILIÇDAROĞLU ADAY OLACAK”

Bir parti genel başkanının ‘Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı talibi olsun’ çıkışını da değerlendiren Erbakan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın adaylığını ihtimaller içinde görmediğini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kuvvetle olası bulunduğunu, bunun da Millet İttifakı’nda krize niçin olacağını kaydederek, şunları söylemiş oldu:

“Millet İttifakı’nda cumhurbaşkanı adaylığı krizi yaşanacak şeklinde görünüyor. Sayın Kılıçdaroğlu adaylığa son aşama ısındı. Sayın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu İstanbul ve Ankara’ya hizmet etmeye devam etsinler şeklinde bir yaklaşımı var. Son noktada kendisi aday olmak isteyecek şeklinde. Bizim de esasen söylediğimiz 6’lı masadan Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı talibi yapılması meydana çıkabilir. Bundan dolayı de masadaki seçmenin sağ parti olarak nitelendirdiği 5 partiye daha ilkin çağrıda bulunduk. O masada yer almayın gelin biz bir ittifak yapalım Ulusal Selamet İttifakı Ulusal Kurtuluş İttifakı olsun. ‘CHP’li bir adı tekrardan Türkiye’nin başına cumhurbaşkanı olarak getirmenin bir parçası olmayın’ diye çağrıda bulunduk. Bizim çağrımızın yanında kendi içlerinde de bir ekip problemler yaşanabileceği gözüküyor. Bir kere benzemezlerin bir araya gelmesinden bir sinerji oluşması zor gözüküyor. Şimdiden adaylık noktasında problemlerin yaşanacağı gözüküyor.”

“YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI FATİH ERBAKAN’DIR”

Erbakan, seçmenin kendilerini hiçbir ittifaka yakıştıramadığını belirterek, seçime tek başına girmeleri halinde partisinin Cumhurbaşkanı talibi olacağını ifade ederek, şunları söylemiş oldu:

“Seçime girme yeterliliği olan her siyasal partinin genel başkanı potansiyel Cumhurbaşkanı adayıdır. O parti de seçime tek başına girip kendisi bir Cumhurbaşkanı talibi olacaksa partinin Genel Başkanı aday olması son aşama doğaldır. Anadolu’yu karış karış geziyoruz ve gördüğümüz şu halkımız bizi herhangi bir ittifaka yakıştıramıyor. Dolayısıyla seçime tek başımıza girmemiz hepsinden daha evla olacak şeklinde görünüyor. Bizim gönlümüzden geçen de tek başımıza seçime girmek. Her iki ittifakta da problemler var. Tasvip etmediğimiz eleştirdiğimiz noktalar var. Bizim kendimizin tek başına girme ihtimalimiz son aşama yüksek. Bu şekilde bir durumda da Cumhurbaşkanı talibi çıkartmamız yüksek küçük bir ihtimal. Tekrardan Refah Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayının Genel Başkanı olması son aşama naturel.” (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çok sayıda isim görevden alındı, yeni atamalar alındıFazlaca sayıda isim görevden alındı, yeni atamalar alındı
8 bilezik için yakılarak öldürülmüştü! Sanık: Ders çalışıyordum 8 bilezik için yakılarak öldürülmüştü! Sanık: Ders çalışıyordum
İngiliz öğretmen vahşice öldürüldü! Kan donduran sözlerİngiliz öğretmen vahşice öldürüldü! Kan donduran sözlerYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.