Fatma Girik’in adı Bodrum’daki mahallesinde yaşatılacak

04.02.2022
Fatma Girik’in adı Bodrum’daki mahallesinde yaşatılacakMuğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan Yeşilçam oyuncusu Fatma Girik’in adı, mahallesindeki parka ve sokağa verilecek.


Fatma Girik'in adı Bodrum'daki mahallesinde yaşatılacak

Türk sinemasının ve Yeşilçam’ın efsaneleşmiş adı Fatma Girik, 79 yaşlarında koronavirüse bağlı olarak çoklu organ yetmezliği sonucu yaşamını yitirmişti.

Bodrum Belediyesi’nin 2022 yılı Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın başkanlığında, Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 9 gündem maddesiyle toplanan meclise önerge olarak sunulan, Fatma Girik’in adının parka ve sokağa verilmesi teklifi, oy birliğiyle kabul edilerek gündeme eklendi.

İSMİ BODRUM’DA YAŞATILACAK

Meclis gündeminde yer edinen maddeler tek tek görüşülüp oylandıktan sonrasında Fatma Girik’in adının parka ve sokağa verilmesi mevzusu görüşüldü. Bodrum Belediye Meclisi, Girik’in yaşamış olduğu mahalle olan Poşet Mahallesi İnönü Caddesi’ndeki parkla tarafındaki 3015 numaralı sokağa ‘Fatma Girik’ adının verilmesini oy birliğiyle kabul etti. Bodrum Belediyesi’nin toplumsal medya hesaplarından canlı gösterilen meclis toplantısında, gündemle ilgili ek olarak Eskişehir’in Tepebaşı Belediyesi ile kardeş kent olunması talebi de oy çokluğuyla kabul edildi.

Fatma Girik in adı Bodrum daki mahallesinde yaşatılacak #1

Fatma Girik in adı Bodrum daki mahallesinde yaşatılacak #2

Fatma Girik in adı Bodrum daki mahallesinde yaşatılacak #3

Fatma Girik in adı Bodrum daki mahallesinde yaşatılacak #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.