FBI’ın bilgisayar ağına siber hücum düzenlendi

18.02.2023
FBI’ın bilgisayar ağına siber hücum düzenlendi


ABD Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), bilgisayar ağına siber hücum düzenlenmiş olduğu ve büronun saldırıyı denetim altına almaya çalmış olduğu açıklandı.

FBI'ın bilgisayar ağına siber saldırı düzenlendi

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bilgisayar ağının bir bölümünde fena amaçlı bir siber hücum vakasını araştırdığını ve denetim altına almak için çalıştığını aktardı.

FBI’ya siber hücum

FBI’dan iki kaynak, olayın çocuk cinsel istismarı görüntülerinin soruşturulmasında kullanılan bir FBI bilgisayar sistemine meydana getirilen bir saldırıyla ilgili bulunduğunu söylemiş oldu.

Kaynaklar saldırının büronun en büyük ofislerinden önde gelen FBI New York Ofisi’ne yönelik bulunduğunu söylerken, siber saldırının kaynağının araştırılmış olduğu aktarıldı.

“Denetim altına alınmış bir vaka”

FBI yetkilileri yaptıkları açıklamada, “FBI olayın bilincinde ve ek informasyon elde etmek için çalışıyor. Bu, denetim altına alınmış bir vakadır. Devam eden bir soruşturma olduğundan FBI’ın şu anda daha çok yorum yapmayacaktır” ifadelerine yer verildi.

Daha ilkin FBI, Kasım 2021’de de bir siber saldırıyla karşılaşmıştı. Siber saldırgan, yüzbinlerce kuruluşa FBI’ın harici e-posta adresini kullanarak bir siber hücum uyarısı veren düzmece e-postalar göndermişti. FBI vakayla ilgili olarak bir yazılım güvenlik açığını giderdiğini söylemiş sadece şüpheliyi kamuoyuna açıklamamıştı.

FBI'nın bilgisayar ağına siber saldırı düzenlendi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.