Ferhat Güzel’in davası görüldü

11.05.2022
Ferhat Güzel’in davası görüldüEski sevgilisi Nurten Aksoy’a sertlik uyguladığı iddia edilen Ferhat Güzel, bugün mahkemede kendini savundu.


Ferhat Güzel'in davası görüldü

Türkücü Ferhat Güzel ile eski sevgilisi Nurten Aksoy olaylı bir halde ayrılmıştı. Eski sevgililer bugün içinde karşılıklı yaralama davasında hakim karşısına çıktı.

İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Ferhat Güzel ve Nurten Aksoy katıldı.

“Vakası araştırdım”

Ferhat Güzel “Biz tatile bodruma gittik. 29 Temmuz’da biletlerimizi aldık. Orada dinlence yaparken benim kredi kartlarıma ve gayrimenkullerime haciz konulduğunu öğrendim. Yiyecek ücretini ödemek için kredi kartını kullanmak istediğimde, bloke olduğu uyarısı geldi. Tatildeyken Nurten Aksoy’a 5 bin TL vermiştim. Kredi kartının bloke bulunduğunu öğrenince rengi soldu. Kendisine verdiğim parayı vermesini ve hesabı ödemek istediğimi belirttim. Aksoy da parayı hesabına yatırdığını ve kartını kırıp attığını söylemiş oldu. ‘Para yok’ dedi. Mekan sahibine sonrasında ödeme yapacağımı söyledim. Bir süre sonrasında İstanbul’a döndük ve adliyeye gidip, araştırıp olayın esasını öğrenmek istedim. Nurten benimle gelmek istemedi. Şüphelenip icra müdürlüğüne giderek vakası araştırdım” dedi.

“Seninle işim bitti”

Nurten Aksoy tarafınca icra takip edeni yapıldığını bundan dolayı önlem konulduğunu öğrendiğini söyleyen Güzel, “Nurten’i arayıp durumu izah ettiğimde ve yaptığının ayıp bulunduğunu belirttiğimde bana güldü. ‘Bir şey yok’ deyip ‘Avukatıma söyleyeceğim icra takibini geri alacağım’ dedi. Yedi gün kadar oyaladı. Avukatıyla beraber benden para alma ardında olduklarını anladım. O andan sonrasında Nurten’e ‘Seninle işim olmaz, işimiz bitti. Evime tekrar giremezsin’ dedim” şeklinde konuştu.

 

“Tekme tokat atmaya başladı”

Telefon görüşmesinden sonrasında Bölme’de bir mekanda buluştuklarını söyleyen Ferhat Güzel, “Nurten ‘Para vereceksin 30 bin TL ver icra takibini geri alayım’ dedi. Talebini kabul etmedim ve oradan gitmek isterken arkamdan gelmiş olarak bana tekme tokat atmaya başladı. Beni Feriköy’e kadar bu şekilde takip etti. Bir tezgah bulunduğunu anladım. Eve kendisini almadım ve içerideki eşyalarını camdan poşetle attım. Eşofmanının kaldığını söylemiş oldu. Ben de dairenin kapısını araladım. Bu sırada Nurten birden tekme atarak içeri girdi ve bana ayağıyla vurdu. Sonrasında yere düşen telefonumu alarak parçaladı, evindeki eşyalara zarar verdi. Sakin olmasını istedim.
Kırık parçalarla kendisine zarar vermeye başladı. Ben anladım ve ona aniden sarıldım. Elinde bıçak vardı. Bir halde bunu dışarı atarak kapıyı kapattım. Kendisine ‘Seninle işim kalmadı’ dedim. Ondan sonra manavın oraya gittiğimde elindeki bir poşetle yüzüme doğru vurdu. Ben bana bir adam vurdu zannettim. Ayrıca bulunduğumuz yerden polis aracı geçti. Burnumda hafifçe şişlik oluştu. Hastaneye götürüldük sonrasında da polis merkezine giderek ifade verdik. Gerek evde gerek dışarıda bana fazlaca fazla hakaret ve tehditte bulunmuş oldu. Ben asla A’dan Z’ye kadar asla yaralama eyleminde bulunmadım” diye konuştu.

“Ferhat yalan söylüyor hakim bey”

Nurten Aksoy ise “Onun anlattığı her şey yalan. Size burada ‘Ben yaptım’ demez. Biz kendisiyle 4 senedir aynı evi paylaştık. Kendisine ‘Artık bu ilişki nereye gidiyor, ya aile kuralım ya da ayrılalım’ dedim. İkisine de karşı çıktı. Daha ilkin kendisini iki kez icraya vermiştim. Sonrasında anlaşmıştık. Bana ‘Niçin icraya veriyorsun istesen ben verirdim parayı’ dedi. Bana devamlı yanlış yaptığını görünce icra evraklarını geri çekmedim” dedi. Aksoy, “Mekandan beraber yürüyerek çıktık. Taksiye binmek istedim. Taksiyle daha evvel yaşadığımız eve gittik ve eşyalarımı verirken, bana ‘İcraları geri çek ilişkimize devam edelim’ dedi. Ben kabul etmeyince yüksek sesle konuşmaya, münakaşaya başladı. Kolumu kapı arasına soktu, ısırdı. Bacağıma da yerdeki çıtayla vurdu. Aşağı indim ve arkamdan gelmiş olarak kollarımdan tutarak yeniden eve çıkardı. Münakaşa esnasında telefonu yere düştü ve kendisi telefonu kırılmış bir şekilde koltuğun altından çıkardı. Ben telefona zarar vermedim, bıçak da yoktu, evindeki hiçbir şeye zarar vermedim. Bıçak hakkında halüsinasyon görüyordu. Tehdit etmedim, mala zarar verme suçunu da işlemedim. Şikayetçiyim” diye konuştu. Mahkeme, tarafların tanıklarını bildirmesi için duruşmayı erteledi.

“Adam reklam ardında”

Duruşma sonunda Ferhat Güzel, gazetecilerin sorularını yanıtlamaktan ve görüntülenmekten kaçındı. Nurten Aksoy ise “Adam kendine reklam yapmak için görüyorsunuz değil mi, ne kadar fazlaca yalan konuştu. İçerdeydiniz siz de. Şimdi o yaptığım şeylerden de gene prim meydana getirecek, bir ekmek kapısı çıkacak diye bir şeyler meydana getirecek. O denli fazlaca yalan konuştu ki kabul etmiyorum. Doğru bir haber yapın” dedi.

Olayın kısa geçmişi

Ferhat Güzel, 27 Ağustos 2021’de sevgilisi Nurten Aksoy’la Bölme’deki bir mekanda buluştu. Münakaşaya süregelen çift, mekandan ayrılarak Güzel’in Şişli’deki evine gitti. Burada münakaşa arbedeye döndü. İddiaya bakılırsa Nurten Aksoy, mutfaktan almış olduğu bıçakla Güzel’e hücum etti. Aksoy, Güzel’in eline geçirdiği telefonunu duvara fırlattı. Kafasına almış olduğu darbe sonrası sevgilisini evden çıkartmaya çalışan Ferhat Güzel, başarı göstermiş olamayınca evden çıktı. Yoldaki polisleri gören Güzel, durumu polise anlatarak suç duyurusunda bulundu.  Savcılık tarafınca hazırlanan iddianamede, Ferhat Güzel hakkında “Kolay yaralama” ve “Hakaret” suçlarından, Nurten Aksoy hakkında ise “Kolay yaralama”, “Tehdit” ve “Mala zarar verme” suçlarından dava açıldı.

Ferhat Güzel in davası görüldü #1

Ferhat Güzel in davası görüldü #2

Ferhat Güzel in davası görüldü #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.