FETÖ’cü memurlardan KPSS itirafları

26.09.2022
FETÖ’cü memurlardan KPSS itirafları


Birçok devlet kurumuna KPSS sorularını çalarak sızan FETÖ mensuplarının ifadeleri ortaya çıktı.

Türkiye, terör örgütü FETÖ’nün kanlı darbe teşebbüsünün arkasından yurt içi ve internasyonal  kamuoyu nezdinde örgüte karşı, Cumhuriyet tarihinin en yoğun mücadelesini sürdürüyor.

Geçmiş dönemler içinde FETÖ’nün birçok kuruma imtihan sorularını çalarak kurumlara teşkilat elemanlarını yerleştirmesinin denetimleri sürerken, gazeteci Nedim Şener de, Özgürlük gazetesindeki köşesinde bu mevzuyu kaleme aldı.

İlk olarak 2013 yılı KPSS’de çalıntı sorularla devlet memuru olan FETÖ mensuplarının itiraflarını derleyen Şener’in, yer verdiği itiraflardan birkaçı şöyleki;

“Sınavdan 1 hafta ilkin bizi topladılar”

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı görevlisi T.E.’nin bu anlamda ibretlik ifadesi:

“… 2013 yılı Temmuz ayında meydana getirilen KPSS sınavından bigün ilkin her hafta evimize gelen vergi müfettişi olan hanım kişi bizi toparladı.
Ben, E. ve N.’ye hitaben üzerinizi değişin bir yere gidiyoruz dedi. Bu hanım ile bir ticari taksiye binip gene Cevizlidere Mahallesi’nde bir apartman dairesine gittik. Bu evde 2-3 kadın daha vardı.

Abdest aldırıp yemin ettirdiler

Ne işe yaradığını anlamaya çalışırken eve daha evvelde tanımadığım ve görmediğim, görsem şu an da tanıyamayacağım başı kapalı ve pardösülü bir bayan kişi geldi. Bizi evimizdeki öteki tanımadığım kadın şahıslarla odaya topladı.
Hepiniz ilkin bir abdest alın dedi. Ikimiz de denileni yaptık. Elindeki Kur’an-ı Kerim kitabını göstererek ve notta ‘Bugün burada olanlara yaşananları asla hiç kimseye söylemeyeceğime namusum, şerefim, haysiyetim üstüne vallahi billahi’ yazısını okuyup yemin etmemizi istediler. Kâğıtta yazılı olan metni okuyup kitaba el basmak için başka bir odaya bizi tek tek çağırdılar. Ben de odaya tek gittim. Odada vergi müfettişi hanım ile kapalı olan hanım vardı.
Kâğıttaki notu okuyup yemin ederek elimi de kitaba bastım ve bana bu şekilde yemin ettirdiler.

Sorular aynıydı

Yemin faslı bitince hepimizi salona alıp fotokopi ile çoğaltılmış, Türkçe ve matematik dersleri ile ilgili ortalama 15 tane sual ve cevabı yazılı olan A4 kâğıdı verdiler. Kapalı olan hanım, ‘Size verdiğim kâğıtta yazılı olan bu sorulara bakıverin’ dedi. Türkçe ve matematik üstüne sorular ve altında cevapların yazılı bulunduğunu gördüm. Türkçe soruları uzun paragraf içeren tipte sorulardı. Fakat benim Türkçe ve matematik bilgim ve hafızam iyi derecede olduğundan ben bu soruları çalışmış olduğumdan bana kolay geldi. Esasen uzun paragraflar olduğundan aklımda kalmadı. Bir otuz dakika kadar sonrasında verdiği soruları içeren kâğıtları bizlerden topladı. …

KPSS sınavına Ankara ilinde girdim. Sınavda sorulan sorulara baktığımda azca evvel yukarıda bizlere verildiğini söylediğim 15 civarındaki Türkçe ve matematik sorularının sınavda sorulan sorular içinden birebir aynısı bulunduğunu gördüm.”

FETÖ’cü memurlardan KPSS itirafları #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.