Feysbuk, konum takip edeni oluşturan bazı uygulamaları kaldırıyor!

10.05.2022
Feysbuk, konum takip edeni oluşturan bazı uygulamaları kaldırıyor!


Feysbuk, bazı coğrafi konum takip edeni oluşturan uygulamaları platformdan kaldırma sonucu aldığını deklare etti. Bundan dolayı Yakın Dostlar ve hava durumu ikazları benzer şekilde gerçek zamanlı konumunuzu izleyen özellikler bu ay sonunda hizmetten çekilecek. Instagram NFT platformuna evriliyor: Fiyatlar artacak mı? Instagram sonunda beklenen NFT adımını atıyor. Firmanın kurucusu ve yöneticisi Adam Mosseri, bu […]

Feysbuk, bazı coğrafi konum takip edeni oluşturan uygulamaları platformdan kaldırma sonucu aldığını deklare etti. Bundan dolayı Yakın Dostlar ve hava durumu ikazları benzer şekilde gerçek zamanlı konumunuzu izleyen özellikler bu ay sonunda hizmetten çekilecek.

Instagram NFT platformuna evriliyor: Fiyatlar artacak mı?


Instagram NFT platformuna evriliyor: Fiyatlar artacak mı?

Instagram sonunda beklenen NFT adımını atıyor. Firmanın kurucusu ve yöneticisi Adam Mosseri, bu hafta testlerin başlayacağını söylemiş oldu.

Feysbuk, konum takip edeni oluşturan bazı hizmetlerini 31 Mayıs’ta sonlandıracak

Mevzuyla ilgili açıklama oluşturan bir Feysbuk yöneticisi konum takip edeni oluşturan bu uygulamaların Mayıs ayının son günü kaldırılacağını doğruladı. Bununla birlikte yakın gelecekte konum geçmişi ve arka plan konumunu da kullanan bazı hizmetlere de son verilmesi planlanıyor.

Organik Feysbuk tarafınca meydana getirilen açıklamada bu uygulamaların kaldırılma sebebinin gerçek zamanlı konum seyretme değil düşük kullanım oranı olduğu söyleniyor. Bir tek gene de listedeki tüm hizmetlerin azca kullanılmasındaki en büyük sebebin konum odaklı olduğu tahmin ediliyor.

Fakat bu durum Feysbuk’un coğrafi konum verilerini toplamayı durduracağı anlamına gelmiyor. Firmanın veri politikasına uygun olarak diğeri deneyimleriniz üstünde çalışılabilmesi için bu tip bilgiler toplanmaya ve işlenmeye devam edecek.

Dolayısıyla pek oldukca kişi Feysbuk’un kullanıcı verilerine erişen ve coğrafi konum takip edeni yapabilen bu uygulamaları göstermelik olarak kaldırdığını öne sürüyor. Zira yalnızca en düşük kullanım oranına haiz olan hizmetler kaldırılıyor.

Aslına bakarsan Feysbuk’un bu kadar kıymetli kullanıcı verilerini toplamaktan gönüllü olarak vazgeçmesi pek beklemiyordu. Bir tek Meta, duyarlı kullanıcı bilgilerinin işlenme şekli sebebiyle son yıllarda epey bir tepki altında kaldı. Bu sebeple oranını birazcık azaltmayı istemiş olabilir.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.