Feysbuk skandalları temalı HBO dizisi: Doomsday Machine

09.02.2022
Feysbuk skandalları temalı HBO dizisi: Doomsday Machine


Son yıllarda birçok skandal ile anılan Feysbuk (yeni adıyla Meta) hakkında hazırlanan Doomsday Machine dizisinden ilk bilgiler geldi. Dizi, Mr. Robot’ta da imzası olan meşhur yapım şirketi Anonymous Content ve Wiip iş birliğiyle üretilecek ve ABD merkezli tv kanalı HBO’da gösterime girecek.

Deadline’ın aktardığı bilgiye nazaran, Netflix’in The Crown dizisinde Kraliçe Elizabeth’in gençliğini canlandıran Clarie Foy, Doomsday Machine’nin baş yapımcılığını üstlenecek ve hem de başrol kadrosunda yer alacak. Emmy ödüllü Foy, Feysbuk’un Baş İşletme Sorumlusu (COO) Sheryl Sandberg rolüyle izleyici karşısına çıkacak.

HBO Max Türkiye’nin Genel Müdürü belli oldu


HBO Max Türkiye’nin Genel Müdürü belli oldu

2022’de Türkiye pazarında yayına başlamış olacak olan HBO Max, Türkiye Genel Müdürü olarak Barış Zavaroğlu’nu atadığını duyurdu.

Feysbuk dizisi Doomsday Machine mevzusu

Gazetecilik, edebiyat ve müzik şeklinde alanlarda verilen Pulitzer ödüllü oyun yazarı Ayad Akhtar tarafınca kaleme alınan Doomsday Machine, Sheera Frenkel ve Cecilia Kang’ın oldukça satan kitabı An Ugly Truth: Inside Feysbuk’s Battle for Domination başta olmak suretiyle Feysbuk’un skandallarını ortaya çıkaran gazete raporlarına dayanıyor.

facebook ve meta, mark zuckerberg

Aaron Sorkin imzalı 2010 senesinde yapılmış The Social Network (Toplumsal Ağ) filmi, Mark Zuckerberg ve arkadaşlarının Feysbuk’u kurma macerasını anlatıyordu. Yalnız HBO’nun Doomsday Machine dizisi toplumsal medya şirketinin kuruluşundan oldukça; “Feysbuk’un amansız gelişme arayışında yön verdiği siyasal ve toplumsal çatışmaları mevzu alan bir dram” olarak tanımlanıyor.

HBO’ya nazaran Doomsday Machine, seyircileri dünya genelinde milyarlarca insanoğlunun yazışma kurma biçimine yeni bir boyut kazandıran Sheryl Sandberg ve Mark Zuckerberg’in yerine koyuyor. Dizinin mevzusu hakkında ise resmi açıklama bulunmuyor. Yalnız ortaya çıkan bilgilere nazaran, Feysbuk’un 2016 yılındaki ABD başkanlık seçimlerini manipüle etmiş olduğu iddialarına öncelik verecek.

Emmy ödüllü Clarie Foy (Sol) ve Feysbuk COO’su Sheryl Sandberg (Sağ)

Feysbuk’un Donald Trump dahil bazı hususi kullanıcıları platformun kurallarından muaf tuttuğu iddia edilen XCHECK sistemi de dizide işlenecek. Buna ek olarak Instagram’ın genç kullananların zihin gelişimini negatif etkilediği iddiası da anlatılacak.

Facebook, Netflix’e kızdı konu ise ” Sosyal İkilem”


Feysbuk, Netflix’e kızdı mevzu ise ” Toplumsal İkilem”

Netflix Toplumsal İkilem belgeseli ile başını derde sokuyor. Feysbuk’tan belgeselin milyonlarca kişiye ulaşmasının peşinden çürütme metni geldi.

Dizi şu anda yapım aşamasında olduğundan oyuncu ekibi, izlenme zamanı şeklinde detaylar neredeyse belli değil. Gelecek aylarda HBO’dan gelecek açıklamalarla daha fazlaca detay belli olacak.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.