FIFA ve PES’e rakip olması beklenen oyun hayal kırıklığı yarattı!

05.01.2022
FIFA ve PES’e rakip olması beklenen oyun hayal kırıklığı yarattı!


Yapımcı Jandusoft S.L. tarafınca geçtiğimiz aylarda duyurulan ve Ocak ayının ilk haftasında PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkışını gerçekleştiren yeni futbol oyunu Football Cup 2022, büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Oyun, adeta incelenmeye kıymet dahi bulunmadı. FIFA ve PES’e rakip olması beklenen yapım, mobil oyun kalitesinde karşımıza çıktı.

Football Cup 2022’de lisans sorunları bulunuyor

PES’in ardından FIFA serisinin de ismi değişiyor!


PES’in arkasından FIFA serisinin de adı değişiyor!

Geçtiğimiz aylarda PES isminden vazgeçip eFootball adına geçiş icra eden KONAMI’nin arkasından, FIFA 22 de bu isimle çıkan son oyun olabilir.

Daha ilkin piyasaya sürdüğü Minigolf Tour ve Evin Inside şeklinde yapımlarla malum JanduSoft, geçtiğimiz yıl içinde FIFA ve eFootball serisine alternatif olacak bir futbol oyunu geliştirdiğini duyurmuştu. Bilindik serilerin monotonlaşması mevzusunda şikayetçi olan futbol severlerin merakla beklediği yapım, çıkışıyla adeta bir fiyasko oldu.

SDNShiftdelete.net

KONAMI’nin PES serisinde, futbolcuların ve takımlarının lisanslarının alınmadığı dönemleri anımsatan bir isimlendirmeye giden şirket, Manchester United yerine Manchester Unity, Chelsea yerine London FC şeklinde ekip isimlerini tercih etti. Buna benzer olarak Marcus Rashford şeklinde meşhur futbolcuların adları Roshford şeklinde küçük değişimlerle lisanslıymış şeklinde sunulmaya çalışıldı.

1 Ocak 2022 tarihinde PlayStation ve Xbox platformları için piyasaya sürülen yapım, oldukça kötü ve mobil oyun kalitesinde dahi olmayan grafikleri ve oynanışıyla oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Bünyesinde sürem, turnuva, kariyer ve antrenman şeklinde değişik modlar barındıran yapım, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için 57 TL etiketiyle satışa sunulmuş vaziyette.

Piyasaya sürülmesinin arkasından averaj yedi gün geçmiş olmasına rağmen Football Cup 2022, MetaCritic ve OpenCritic sitelerinde bir tek tek bir site tarafınca incelendi. Oyunun Xbox Series X versiyonunu inceleyen TheXboxHub, yapıma 30/100 puanını layık görmüş oldu. Yapım ne diğeri siteler, ne de oyuncular tarafınca hiçbir şekilde notlandırmaya layık bulunmadı.

Peki sizler Football Cup 2022’nin oynanış videosunu izlediniz mi? Yapım hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.