Filistin’den İsrail’e, öldürülen Filistinli çocuk tepkisi

28.05.2022
Filistin’den İsrail’e, öldürülen Filistinli çocuk tepkisiBatı Şeria’daki gösterilerde İsrail askerleri tarafınca bir Filistin çocuk öldürülmüştü. Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ve Dışişleri Bakanlığı’ndan tepki geldi.


Filistin'den İsrail'e, öldürülen Filistinli çocuk tepkisi

Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerine karşı meydana getirilen gösterilerde 1 Filistinli çocuk öldü ve en azn 20 Filistinli yaralandı.

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, mevzuyla ilgili bir yazılı izahat yayınladı.

“İsrail askerlerinin öldürme kastıyla..”

Açıklamada,“İsrail askerlerinin, öldürme kastıyla Filistinli evlatların vücutlarının üst kısımlarını hedef almaya devam ettiğini” ifadelerini kullandı.

Zeyd Muhammed Said Ganim adlı 15 yaşındaki çocuğun öldürülmesinin, “terör eylemi” bulunduğunu ifade eden Iştiyye, bu yapılanın, “İsrail’i boykot edecek ve işlenen suçun faillerinin cezasız kalmamasını sağlayacak internasyonal kararların etken hale getirilmesini gerektirdiğini” aktardı.

Filistin Dışişleri Bakanlığı da mevzuyla ilgili açıklamasında, yaşananın, siyasal ve askeri düzeyde verilen yönerge ve direktiflere gore İsrail güçleri tarafınca sahada meydana gelen infaz suçlarından biri bulunduğunu kaydetti.

Filistin den İsrail e, öldürülen Filistinli çocuk tepkisi #1

“İsrail görevli”

AA2nın haberine gore Bakanlık, işlenen suçun neticeleri ve sahadaki yansımalarından İsrail hükümetinin görevli bulunduğunu altını çizdi.

Filistin Sıhhat Bakanlığı, Beytullahim kentinin güneyinde yer edinen El-Hadar beldesinde İsrail askerlerinin açmış olduğu ateş sonucu sırtından ve boynundan vurularak ağır yaralanan 15 yaşındaki Filistinli Zeyd Muhammed Said Ganim’in müdahaleye rağmen kurtarılamadığını duyurmuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler