Fiyat-performans dostu en iyi ekran kartları

04.01.2022
Fiyat-performans dostu en iyi ekran kartları


Ekran kartları bilgisayar sistemlerimizin eğer eğer olmazsa olmaz parçaları içinde içeriyor. Kasamızın emek harcanması için dirimsel öneme haiz olmasının yanında, seçtiğimiz modele nazaran bizlere oyunlarda ve diğeri işlemlerde getirmiş olduğu performans ile büyük destek sağlıyor.

Organik son yıllarda kripto para madenciliğinden çip tedarik ve üretim sıkıntısına kadar pek oldukça sebep yüzünden piyasada yüksek fiyatlarla satılan cihazla karşılaşıyoruz. Hal bu şekilde olunca, çeşitli ürün arasından gereksinimimize uygun olanı belirlemek zor olabiliyor. Fakat sizin için fiyat performans oranı en yüksek olanlarını bir araya getirdik.

Ekran kartınızı zorlayacak kadar iyi grafiklere sahip oyunlar!


Ekran kartınızı zorlayacak kadar iyi grafiklere haiz oyunlar!

Günümüz yapımlarının birçoğu evimizdeki bilgisayarınızı zorlayacak oyunlar oluyor. Ikimiz de bu biçim şeyleri bir araya getirerek bir sıralama oluşturduk.

İhtiyaca nazaran ekran kartları iyi mi seçilir?

Tıpkı diğeri bilgisayar donanımlarında olduğu benzer şekilde, ekran kartları içinde bir seçim yaparken de en ilkin gereksinimlerimizi belirlemeliyiz. Örneğin oyun odaklı bir sistem topluyorsak listeye çözünürlük ile giriş yapmalıyız.

ekran kartları

Bir oldukça kullanıcı Full HD doğrusu 1080p ayarlarında bir ekran yada tv tercih ediyor. Haliyle içinde güncel teknolojileri bulunduran ve nispeten daha uygun fiyatlı ekran kartları arasından bir tercih yapabiliyor.

Fakat QHD olarak malum 2K, doğrusu 1440p yada UHD, 4K yada 2160p olarak malum çözünürlüğü destekleyen bir panele görüntü aktaracaksak, bilhassa oyunlar için daha güçlü ve haliyle fiyatı birazcık daha yüksek ekran kartlarına bakmalıyız.

ekran kartları

Bu mevzuda önemli bir diğeri maddeyse ekran tazeleme hızımızın kaç olduğu olacaktır. Örneğin en yüksek 60Hz’ye kadar çıkabilen bir monitörümüz var ise sınırları zorlamamıza gerek yok. Yalnız 144Hz ve üstü bir ekrana görüntü sağlayacaksak tıpkı çözünürlükte olduğu benzer şekilde kesenin ağzını birazcık daha açmamız gerekebilir.

Organik uygun yada pahalı hangi ekran kartlarına bakarsak bakalım, belirleyeceğimiz modelleri verilen ücret karşılığı alınacak en iyi performansa nazaran seçmeliyiz. Şu sebeple fiyatı aynı yada birbirine yakın ürünler içinde geziyor olsak da paramızın karşılığını sonuna kadar almak isteriz.

Fiyat performans oranı en yüksek ekran kartları

 • NVIDIA GeForce GTX 1650
 • NVIDIA GeForce GTX 1660
 • NVIDIA GeForce RTX 3060
 • AMD RX 550
 • AMD RX 6600
 • AMD RX 6700 XT

Listemizdeki ürünleri almak için burayı tıklayabilirsiniz.

4K oyun deneyimi için en iyi ekran kartları

 • NVIDIA Geforce RTX3090
 • NVIDIA Geforce RTX3080
 • NVIDIA Geforce RTX3070
 • AMD RX 6900 XT
 • AMD RX 6800 XT

Listemizdeki ürünleri almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Listemizdeki ekran kartlarını deneyimleme şansınız olduysa görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.