Flutter Festival Türkiye etkinliği başladı!

17.04.2022
Flutter Festival Türkiye etkinliği başladı!


Mobil uygulama geliştirmek isteyenlerin önünde Android ve iOS olarak iki değişik seçenek yer ediniyor. Bir uygulamayı her iki platform için ayrı ayrı geliştirmek süre ve maliyet açısından dezavantajlı bir durum. Bu kapsamda tek bir kod yazarak iki değişik platforma uygulama geliştirmeye yarayan çözümler oldukça daha sık kullanılıyor. Bu alanda React Native oldukça popülerken, Flutter‘da hızla yükseliyor.

Google Developer Communities Turkey tarafınca organize edilen ve 16 – 17 Nisan tarihleri içinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte, uygulama geliştirmenin en önemli aşamaları içinde yer edinen tasarım, denetim, güvenlik mevzuları uzman kişiler tarafınca anlatılacak.

Flutter Festival Türkiye etkinliğinde neler olacak?

Flutter ile geliştirilen bir uygulamanın App Store ve Google Play Store’a gönderilmesi, Flutter ile Web 3’e giriş, Flutter’da Bluetooth ve NFC, Navigator 2.0 benzer halde pek oldukça mevzu ele alınacak.

Etkinlikte Flutter dünyasının tanınan isimlerinden Nilay Yener, Berat Göktuğ Özdemir, Mehmet Ali Bayram, Levent Kantaroğlu, Gizem Malçok, Murat Tekin, Abdullah Oğuz, Gazihan Alankuş, Komut Bostancı, Ashita Prasad ve Mangirdas Kazlauskas konuşmacı olarak yer alacak.

flutterturkiye.org adresinden etkinlik hakkında detaylı informasyon alabilir ve Google Developer Communities Turkey Youtube kanalından etkinliği seyredebilirsiniz.

– Flutter Festival Türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz?


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.