Fly BVLOS, Tayvanlı rakibiyle ortak oldu!

15.08.2022
Fly BVLOS, Tayvanlı rakibiyle ortak oldu!


Vatanımızda müdafa sanayii yatırımları ve dünya kalitesinde üretim icra eden şirket sayısı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz nisan ayında İngiltere’ye 50 tane Jackal İHA ihraç eden Fly BVLOS Technology, Tayvanlı UAV Technologhy Center’ın ortağı oldu.

Fly BVLOS ve UAV Technologhy, motor, çip ve batarya geliştirecek!

Birçok Türk müdafa sanayii şirketi İHA sistemlerini yada belirli parçalarını geliştirmek ve temin edebilmek için İngiltere ve Ukrayna benzer halde ülkelerle birlikte çalışıyor. Şimdi ise Gebze Teknik Üniversitesi DronePark’ta bulunan ve 24 bin m2’lik alanda etkinlik gösteren Fly BVLOS Technology, Tayvanlı UAV Technologhy Center’ın ortağı oldu.

Meydana getirilen anlaşmaya bakılırsa Fly BVLOS Tayvan’da yeni bir Ar-Ge ofisi açacak. Burada UAV Technologhy ile birlikte İHA-SİHA motoru, çip ve benzeri bileşenler ile batarya geliştirecek. Ek olarak her iki şirket kendi alanlarındaki uzmanlıklarını, teknolojilerini ve bilgilerini paylaşacak.

İngiltere Türkiye’den 50 İHA satın aldı!


İngiltere Türkiye’den 50 İHA satın aldı!

Gebze Teknik Üniversitesi DronePark’ta geliştirilen İHA, İngiltere’ye ihraç edildi. İşte JACKAL İHA özellikleri…

Buna ek olarak, Gebze Teknik Üniversitesi de Tayvan Formosa Üniversitesi ile İHA teknolojisi alanında bilimsel niteliği olan ve teknik değişim ve iş birliğini teşvik etmek ve güçlendirmek için imzalanan anlaşmanın tarafları içinde yer aldı.

Fly BVLOS’un kurucusu ve başkanı olan Kâmil Demirkapu, mevzuyla ilgili şunları söylemiş oldu:

“Bilhassa her insanoğlunun fazlaca iyi bilmiş olduğu benzer halde dünyadaki en iyi insansız hava araçlarından bazıları Türk mühendislerinin elinden çıkmakta. Gebze Teknik Üniversitesi, geleceğin lojistik ve havacılık sektörüyle beraber tüm tecim yaşamını değiştirecek İHA teknolojilerinin vatanımızda ilk kez internasyonal kapsamda ele alındığı eğitim ve teknoloji programları bulunan Dronepark’a ev sahipliği yapıyor. Burada etkinlik gösteren Fly BVLOS Technology şirketimiz de kurulalı neredeyse bir tek 1 yıl olmasına rağmen İHA üretimi ve İHA pilotluğu eğitimi alanındaki önemli başarılarıyla bizleri gururlandırıyor.

Meydana getirilen bu anlaşmayla Türkiye’den bu iki fazlaca güçlü partnere, İHA teknolojisi alanında kıymetli bilimsel niteliği olan çalışmalara imza atan Tayvan Formosa Üniversitesi’nin tecrübesi de katılacak. Bu iş birliğiyle sektörde önemli araştırma ve yeniliklere imza atarak hem ülkemizin İHA alanındaki Ar-Ge ve üretim faaliyetlerine hem de Türkiye’nin bu alandaki uzmanlığı ve birikiminin internasyonal camiada daha da görünür olmasına katkı vermeyi hedefliyoruz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.