Ford elektrikli otomobil satışını yalnız internette meydana getirecek

03.06.2022
Ford elektrikli otomobil satışını yalnız internette meydana getirecek


Dev otomobil üreticileri elektrifikasyona geçişi hızlandırıyor. Elektrikli otomobil üretmek için şirketi ikiye bölen Ford’dan EV ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Ford CEO’su Jim Farley, elektrikli otomobilleri durağan(durgun) fiyatla yalnız çevrim içi satacaklarını deklare etti.

Ford: Elektrikli otomobiller durağan(durgun) fiyatla yalnız internetten satılacak

Bernstein Stratejik Kararlar Konferansı’nda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Ford CEO’su Jim Farley, Tesla tarafınca başlatılan çevrim içi otomobil satışı modeline geçiş yapacaklarını duyurdu. “Pazarlıksız fiyata yüzde 100 çevrim içi olmalıyız. Bayilerde EV olmayacak, direkt müşteriye gidecek” dedi.

2024 Ford Mustang tasarımı sızdırıldı


2024 Ford Mustang tasarımı sızdırıldı

Geçtiğimiz haftalarda kamuflajlı fotoğrafları ortaya çıkan 2024 Ford Mustang tasarımı ve bazı teknik özellikleri sızdırıldı.

Otomobil devinin yalnız çevrim içi satışa geçiş yapması pek şaşırtıcı değil. Önceki raporlara nazaran Ford, dağıtım için otomobil başına Tesla’dan 2000 dolar daha fazlaca harcadığını tahmin ediyor. Şirket, bayilerin rakiplere üstünlük sağlamak için büyük bir fırsat bulunduğunu söylese de, “standartların acımasız olması” gerektirme ettiğini deklare etti.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bir ilki başlatarak araçlarını yalnız web üstünde satıyor. Tesla’nın perakende mağazaları olmasına rağmen, bayilik hizmeti bulunmuyor. Bu durum ise araç lojistiğindeki maliyetleri azaltıyor ve her aracın karını artırıyor.

Jim Farley, Tesla’nın geçtiğimiz çeyrekteki karını gördükten sonrasında şaşırdığını itiraf etti. “Tesla için geçen senenin ikinci çeyreği karı çıktığında, dünyamı tamamen değiştirdiğini hissediyorum. Elektrikli araçlardan daha fazlaca para kazanabiliriz” dedi.

Ford CEO’su Jim Farley reklamcılıkla ilgili de acayip demeçler verdi. Farley’e nazaran Ford, yalnız ilgi alanlarına hitap eden reklamlar yayınlamalı.

“Ford Motor’un elektrikli araçlar için Super Bowl (Amerikan futbolu için bir turnuva) reklamı yaptığını görürseniz, hisse senedinizi satın.”

CEO Farley’in elektrikli otomobiller ile ilgili yorumları, Ford’un 2026 yılına kadar yılda 2 milyon EV satma hedeflerini açıklamasının arkasından geldi. Şirket, çeşitli montaj tesislerinde emek vermesi için 3.7 milyar dolar harcayarak işçi alacağını deklare etti.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.