Ford, ikinci el araç alış/satış işine giriyor

29.01.2022
Ford, ikinci el araç alış/satış işine giriyor


Yalnızca yeni araç satmakla yetinmeyen Ford, ikinci el otomobil işinde vites artırmaya hazırlanıyor. Otomotiv devi, sürücülerin garantilerle desteklenen ikinci el araçları bulmasına destek olacak Ford Blue Advantage programını duyurdu.

Autotrader tarafınca desteklenen Ford Blue Advantage, marka yada model ne olursa olsun insanların ideal ikinci el araçlarını bulmalarına destek olmak için kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sağlamayı hedefliyor. Şu demek oluyor ki bu program yalnız Ford ve Lincoln modelleri için geçerli olmayacak.

Ford, yüzlerce eski otomobilini geri çağırıyor! İşte nedeni


Ford, yüzlerce eski otomobilini geri çağırıyor! İşte sebebi

Amerikan otomobil üreticisi Ford, fren pedalı arızası sebebiyle 200 bin eski otomobilini geri çağıracağını duyurdu.

Ford ucuz fiyata ikinci el otomobil satacak

Ford Blue Advantage programında iki kademeli araç sunulacak. Gold-level otomobiller altı yaşından daha yeni olmalı ve 128.000 km’den daha azca yol yapmış olmalıdır. Daha azca katı kurallara haiz olan Blue-level otomobiller ve kamyonlar ise 10 yaşına kadar ve 200.000 km’ye kadar yol kat etmiş olabilir. Her iki durumda da, bu araçlar 7/24 yol yardımı ve parasız bir Carfax geçmiş raporu ile birlikte gelecek.

Yaş ve kilometre gerekliliklerini karşılamanın yanı sıra, Gold-level arabaların 172 puanlık bir muayeneden geçmesi gerekiyor. Bu engeli atlamayı başaran araçlara 12 aylık 20.000 km sınırı olan güvence ve yedi senelik 160.000 km parça değişim garantisi veriliyor. Ford, bayilerinin kullanılmış araç envanterinin %90’ının Gold yada Blue seviyelerinde olacağını tahmin ediyor.

Bu program, çevrim içi alışverişe alışık olan günümüzün sürücüleri için video gezileri, denetim sürüşleri ve hatta eve teslimat sunuyor. Ford Blue Advantage programının web sayfası hazır olsa da, ilk teslimatların Şubat ayında başlaması planlanıyor. Ford, ikinci el araç sayfasına olan trafiğin yalnız birkaç günde %500 arttığını söylemiş oldu.

Tüm bu gelişmeler ikinci el araç pazarı için sevindirici olsa da, programın Ford Türkiye tarafınca onaylanmadığını belirtmek gerekiyor. Şimdilik ABD’li araç sahipleri için açık olacak Ford Blue Advantage’in Türkiye’ye gelip gelmeyeceği belirsiz.

Son zamanlarda yeni otomobiller ve kamyonlar yığın sorunları yüzüzden dudak uçuklatan etiketlere haiz. Ford tarafınca başlatılan bu programın COVID-19 yüzünden patlak veren ikinci el otomobil pazarına iyi mi bir tesiri olacağını görmek acayip olacak. Araç kullanılabilirliği ne olursa olsun, tüketiciler Ford Blue Advantage’ın güvence kapsamını ve para iade garantisini görmezden gelmemeli.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.