Ford, yüzlerce eski otomobilini geri çağırıyor! İşte sebebi

20.01.2022
Ford, yüzlerce eski otomobilini geri çağırıyor! İşte sebebi


Ford, dünyanın en büyük otomobil üreticileri içinde bulunuyor. Şirket, ürettiği geniş, ferah ve sağlam otomobilleri yardımıyla bilhassa ABD pazarında oldukça seviliyor ve diğeri markalardan daha iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Şirket, geçtiğimiz aylarda 775 bin aracını direksiyon arızası sebebiyle geri çağırmıştı. Şirketten yeni bir geri çağırma bilgisi geldi. Şirket, geçtiğimiz yıllarda üretilen 200 bin otomobilini fren pedalı arızası sebebiyle geri çağırdığını duyurdu.

Ford’dan elektrikli scooter kiralama pazarında geri adım


Ford’dan elektrikli scooter kiralama pazarında geri adım

Ford’un 2018 senesinde satın almış olduğu Spin adlı elektrikli scooter kiralama şirketi, tekrardan yapılanma ile küçülmeye gideceklerini deklare etti.

Ford, fren pedalı arızası sebebiyle 200 bin otomobilini geri çağırıyor!

Ford, geçen hafta tarihindeki NHTSA (Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi) belgelerine bakılırsa, potansiyel olarak ayrılmış fren pedalı tamponu sebebiyle 200 bin eski model otomobilini geri çağırıyor. Belgelere bakılırsa bu arıza, otomobillerin sürekli fren lambasını yakmasına ve otoyoldaki diğeri sürücülerin dikkatini dağıtmasına sebep olabilir.

Ford, 2014 ile 2015 yılları aralığında üretilen bazı Fusion, Lincoln MKZ sedan ve Mustang modellerini geri çağıracak. Bu geri çağırmadan 199 bin 85 tane otomobil etkilenecek. Ek olarak bu arızanın otomatik vitese haiz araçların fren pedalına basmadan park konumundan ayrılmasına sebep olabileceği de söyleniyor. Bu durum yaralanma riskini artırabilir.

Yüksek sıcaklıklara ve neme maruz kalıp paslanabilecek fren pedalı tamponlarına haiz modellerin hepsinin Güney ABD‘da yada Hawaii‘de satılmış olduğu tespit edildi. Araçların sahiplerinin geri çağırma bildirisini 3 Mart’a kadar alması planlanıyor. Geri çağırma sonrasında araç sahipleri, otomobillerinin fren pedalı tamponlarını ve debriyaj pedalı tamponlarını Ford bayilerinden parasız olarak değiştirebilecekler.

Şirket geçtiğimiz yıllarda da bu şekil geri çağırmalar yapmıştı. Bu geri çağırmaların sıklığı Ford ile ilgili bizlere bazı şüpheler veriyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.