Ford’dan zamanı karar: Şirket bölünüyor!

03.03.2022
Ford’dan zamanı karar: Şirket bölünüyor!


Otomotiv devleri elektrikli araç pazarına doğru hücum ederken, ABD’li şirket Ford’dan dikkat çeken bir hamle geldi. Ford’un açıklamasına bakılırsa, emisyonsuz araç üretiminin hızlandırılmasının bir sonucu olarak içten yanmalı ve elektrikli otomobil operasyonları ayrılacak.

Ford Motor; elektrikli araç (EV) ve içten yanmalı motor (ICE) operasyonlarının ayrılacağını duyurdu. Elektrikli araç (EV) ürünleri “Ford Model E“, geleneksel içten yanmalı operasyonlar ise “Ford Blue” şirketi tarafınca yürütülecek. Üçüncü bir bölüm olan “Ford Pro“, ticari müşterilere hizmet verecek.

Ford, çip krizi yüzünden en popüler aracının üretimini durduracak!


Ford, çip krizi yüzünden en popüler aracının üretimini durduracak!

Küresel çip krizi yüzünden Ford, en popüler aracı için 8 fabrikasında üretimi durduracağını deklare etti. İşte detaylar…

Ford ikiye ayrılıyor: Ford Model E ve Ford Blue açıklandı

Ford Model E kısmı elektrikli araç üretecekken, Ford Blue ise geleneksel (içten yanmalı) modellere yönelecek. İki girişimin her biri ayrı yöneticilere haiz olacak ve kendi finansal neticelerini rapor edecek. Her iki firmanın de merkezi Michigan eyaletinde bulunacak.

SDNShiftdelete.net

Ford basın açıklamasında, Ford Model E ve Ford Blue’nun değişik işletmeler olarak yürütüleceğini, bir tek bununla beraber birbirlerini destekleyeceğini beyan etti. EV şirketindeki yöneticiler, Ford’un endüstriyel informasyon birikimine erişimden yararlanırken bununla beraber geleneksel iş dünyasını yeni teknolojilerle buluşturacak.

Ford CEO’su Jim Farley, “Ford artık Model E’yi üretmeyecek. Şu sebeple kurduğumuz yapılar aslen yan üründen daha güçlü olması gerektiği anlamına geliyor” diyerek şunları dile getirdi:

Ford Plus ile hedefimiz tekrardan dünyayı değiştiren bir şirket olmak. Ford Blue’nun endüstriyel teknik bilgisi ve hacmiyle birlikte Ford Model E’de süratli ve sonsuz yenilikler sağlamak istiyoruz. “

Ford ek olarak bazı operasyonel ve finansal hedeflerini de yükseltti. Şirket 2026 yılına kadar küresel hedefin averaj üçte önde gelen iki milyon elektrikli araç üretmeyi ve 2030 yılına kadar bu üretimi yarı yarıya yükseltmeyi planlıyor. Şubat ayında Ford, 2030 yılına kadar elektrikli araçların ürün yelpazesinin minimum yüzde 40’ını oluşturacağını söylemişti.

Ford Model E ve Ford Blue hakkında düşüncelerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.