Fransa’da polis başörtülü bayanları darbetti

18.04.2022
Fransa’da polis başörtülü bayanları darbettiFransa’da polisin karşıdan karşıya geçtikleri için 2 başörtülü hanımı darbettiği anlara ilişik görüntüler ortaya çıktı.


Fransa'da polis başörtülü kadınları darbetti

Fransa’nın Asnieres kentinde 14 Nisan’da kaydedilen görüntülerde, polisin 2 başörtülü hanımı sokak ortasında darbettiği ortaya çıktı.

Toplumsal medyada tepkilere yol açan görüntülerde, polisin kadınlardan birine yumruk attığı ötekini ise yere yatırdığı görüldü.

Çevredekiler ‘bırakın’ diye bağırdı

Görüntüleri çeken hanım, “Sizi videoya çekiyorum” diye polislere bağırmasına karşın polisler bayanları darbetmeye devam etti.

Hanım görüntülerde, “Ona tokat attı. Onu darbetti. Onu bırakın” diye onlarca defa bağırırken, bir bisikletçinin ise yere itilen hanıma yardım etmiş olduğu görüldü.

Fransa’da polis başörtülü bayanları darbetti

“Evet ona vurdum, buna yetkim var”

Görüntülerin devamında ise hanım polise, “Her şeyi gördüm, hanıma tokat attınız, videoya çektim” demesinin peşinden polis “Evet ona vurdum, buna yetkim var” diye yanıt verdi.

Görüntülerin toplumsal medyada yayılmasının peşinden izahat icra eden Paris Güvenlik Müdürlüğü, “14 Nisan’da Asnieres’te devriye atan polis, ihlalde bulunan bir aracı denetlemek için sirenleri açtı. Acil duruma karşın 2 hanım yolun karşısına geçerek polisi kızdırdı ve kalabalığın ortasında durum kontrolden çıktı. Polis şikayette bulunacak” ifadelerini kullandı.

Fransa da polis başörtülü kadınları darbetti  #1

Fransa da polis başörtülü kadınları darbetti  #2

Fransa da polis başörtülü kadınları darbetti  #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.