Fransa’da “Putin’in evi” adlı restoran, tehditlerin hedefi oldu

05.03.2022
Fransa’da “Putin’in evi” adlı restoran, tehditlerin hedefi oldu


Başkent Paris ile Toulouse kentlerinde şubeleri bulunan restoran, Rusya-Ukrayna savaşının başladığı 24 Şubat’tan bu yana web, mektup ve telefonla oldukca sayıda hakaret ve tehdit mesajları aldı.

RESTORANIN ADI “PUTİN’İN EVİ”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in adını taşıyan restoran, ek olarak çevrim içi yiyecek siparişi programlarında düşük puanlara maruz kaldı.

Restoran, kısa sürede oldukca sayıda müşterisini ve gelirini yitirdi.

Fransa da 'Putin in evi' adlı restoran, tehditlerin hedefi oldu #1

“RUS REJİMİ VEYA PUTİN İLE BİR BAĞLANTIMIZ YOK”

Restoran yönetimi, toplumsal medyadan yapmış olduğu açıklamada,

“Son birkaç gündür Rus diktatör Vladimir Putin, tüyler ürpertici haberlerin merkezinde içeriyor. Bu kapsamda hakaret ve hatta tehdit çağrıları aldık.

“Bundan dolayı, La Maison de la Poutine’in Rus rejimi ve lideriyle bağlantılı olmadığını hatırlamamız lüzumlu görünüyor” paylaşımında bulunmuş oldu.

Izahat, Feysbuk’ta yüzlerce insan tarafınca paylaşıldı.

Açıklamanın devamında, restoranda Quebec yiyecekleri servis edilmiş olduğu belirtilerek, özgürlükleri için savaşan Ukrayna halkına destek mesajı paylaşıldı.

Rusya-Ukrayna savaşının peşinden Avrupa’da bir “Rus fobisi” oluştuğu ve bunun güvensizlik ortamına niçin olduğu açıklandı.

Fransa da 'Putin in evi' adlı restoran, tehditlerin hedefi oldu #2

DOSTOYEVSKİ’NİN KİTAPLARI YASAKLANDI

İtalya’nın Milano kentinde bir üniversite önceki gün Rus yazar Fyodor Dostoyevski’nin kitaplarının okutulmasını yasaklamıştı. Üniversite yönetimi, ondan sonra geri adım atmasına karşın özür dilememişti.

Fransa da 'Putin in evi' adlı restoran, tehditlerin hedefi oldu #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.