Fransa’da sıhhat çalışanları sokağa indi

11.01.2022
Fransa’da sıhhat çalışanları sokağa indiFransa’nın başkenti Paris’te sıhhat çalışanları, fena emek harcama şartlarının düzeltilmesi ve maaşlarının iyileştirilmesi talebiyle sokaklara döküldü.


Fransa'da sağlık çalışanları sokağa indi

Fransa’nın başkenti Paris’te sıhhat çalışanları bir kez daha sokağa indi.

Fena emek harcama şartlarının düzeltilmesi ve maaşlarının iyileştirilmesi için protesto yürüyüşü gerçekleştiren sağlıkçılar, Fransa Sıhhat Bakanı Olivier Veran ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u taleplerine duyarsız kalmakla suçladı.

Hükümetin sıhhat politikalarını gözden geçirmesini isteyen ve Val de Grace askeri hastanesi yakınında toplanan sıhhat çalışanlarına Genel İş Sendikası da (CGT) destek verdi.

“HÜKÜMETİN DUYARSIZLIĞI, HAKLARIMIZI VERMEMESİ BİZLERİ ÇOK YORDU”

Sıhhat çalışanları, koronavirüs salgını sebebiyle kapasitelerinin üstünde çalıştıklarını belirterek, “Biz çalışmaktan yorulmadık fakat hükümetin duyarsızlığı, hükümetin haklarımızı vermemesi bizleri oldukça yordu. Devlet hastanelerinde sıhhat çalışanı yetersizliğinden birçok birim kapanmış oldu. Hatta acil servisleri kapatmak zorunda kaldılar” ifadelerini kullandı.

Fransa da sağlık çalışanları sokağa indi #1

‘MACRON, İNSANLARI EVLERİNDE ÖLÜME TERK EDİYOR’ İDDİASI

Sıhhat çalışanları hastanelerdeki personel yetersizliğine dikkat çekerken, bazı hastanelerde yaşanmış olan personel eksikliğinden dolayı hastalara ihtiyaç duyulan ilginin gösterilemediğini belirtti.

Sağlıkçılar, Sıhhat Bakanı Veran ile Cumhurbaşkanı Macron’un insanları evlerinde ölüme terk ettiklerini iddia etti.

Fransa da sağlık çalışanları sokağa indi #2

ZAMLAR BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI

Fransız hükümeti tarafınca hemşire ve hasta bakıcılarının, emek harcama sürelerinin fazla olmasından dolayı maaşlarına zam yapılacağı açıklanmış olmasına karşın sağlıkçıların beklentileri karşılanmadı. Protestoya bazı milletvekilleri de destek verdi.

Fransa da sağlık çalışanları sokağa indi #3

Fransa da sağlık çalışanları sokağa indi #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir