Galatasaray 100’üncü yardım tırını zelzele bölgesine gönderdi

07.03.2023
Galatasaray 100’üncü yardım tırını zelzele bölgesine gönderdi


6 Şubat’ta ülkemizi derinden sarsan zelzele faciasının yaralarını sarmak adına düzenlemiş olduğu yardım kampanyası devam eden Galatasaray Kulübü, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndan afet bölgesine 100’üncü yardım tırını gönderdi.

Galatasaray 100'üncü yardım tırını deprem bölgesine gönderdi

Türkiye, 6 Şubat’ta Cumhuriyet tarihinin en şiddetli depremiyle sarsıldı.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen 11 il adeta enkaza döndü.

Depremin niçin olduğu yıkımlarda 46 binden fazla vatandaşımız yaşamını yitirdi.

Galatasaray’dan 100’üncü yardım tırı

Galatasaray Kulübü’nün 6 Şubat’ta ülkemizi derinden sarsan zelzele faciasının yaralarını sarmak adına düzenlemiş olduğu yardım kampanyası devam ediyor.

Bu kapsamda Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndan afet bölgesine 100’üncü yardım TIR’ı uğurlandı.

Galatasaray 100'üncü yardım tırını deprem bölgesine gönderdi

“Acıyı hep beraber hissettik”

Kulüp Başkanı Dursun Aydın Özbek, 100’üncü TIR’ı uğurlarken bölgeye yapılacak olan yardımların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek şunları söylemiş oldu:

6 Şubat’taki zelzele ülkemizin neredeyse yüzde 20’ye yakınını büyük bir şiddetle etkiledi. 15 milyon kardeşimiz depremden epey etkilendi. Evini barkını, işini, yaşamını kaybedenler var. Bu acıyı hep birlikte, ülke olarak hissettik. Birinci günden itibaren bölgeye yardımlarımızı en süratli şekilde yolladık. Bugün de 100. tırımız yola çıkıyor. Bu yıl bununla beraber Cumhuriyetin 100. yılı. Cumhuriyetin 100. yılını Galatasaray Spor Kulübü olarak en coşkulu kutlamak için etkinlikler hazırlamıştık sadece oldukca mümkün olmadı. Öteki taraftan 100. tırımız da bugün yola çıkıyor. ‘Cumhuriyetin 100’ü Galatasaray’ mottosu tam yerine oturdu.

“250 tane kalıcı konut, 10 okul yapacağız”

Bölgede yerleşiğiz. Depolarımız var. Gönderilen her yardım yerine ulaşıyor. Bunun oldukca mühim bulunduğunu düşünüyorum. Bölgeye yardımımız 100. tır ile bitmiyor. 500 konteyner için oradaki yerlerimiz ayrıldı, altyapımız yapılmış oldu. Konteynerlerin sevkiyatına başladık. Mobil hela sevk ediyoruz. Bölgeye ziyaretimde Sayın Bakan Murat Kurum ile görüşmem oldu. Bölgedeki göçü engellemek lazım. İnsanlar tedirgin oldukları için başka vilayetlere göçüyorlar. İş gücü azalması oluyor. Hatay’da Maraş’ta, Antep’te sanayileri gezdim. Endüstri durmuş halde. Şu sebeple insanoğlu oradan ayrıldı. Kalıcı konutlar yapmak lazım. İnsanlar belli süre konteynerlerde kalabilirler fakat bölgeyi terk etmemeleri için kalıcı konuta gerekseme var dedi bakan. Ben de kendisine Galatasaray olarak buna destek vermek istediğimizi söyledim. Ortalama 250 tane kalıcı konutun yapılması için sayın bakan ile mutabık kaldık. Onun çalışmalarını yapıyoruz. Bunun için tüm Galatasaray taraftarlarından, bu acıyı yüreğinden hisseden herkesten destek ve yardım bekliyoruz. Geçtiğimiz hafta içinde Ulusal Eğitim Bakanı beni aradı. Sayın Bakan bölgedeki en mühim aktivitelerden biri eğitimin durmaması gerekliliği bulunduğunu söylemiş oldu. Bu çalışmalara Galatasaray’ın katkı vermesini istediler. Ben de 10 tane hafifçe çelikten okulun Galatasaray tarafınca yapılacağını kendisine ifade ettim.

“Bu bizim vazifemiz”

Galatasaray olarak bu yaraları sarmak için bir sivil cemiyet kuruluşu olarak elimizden geleni en üst seviyede yapmak istiyoruz. Kalıcı konutları ve okulları Galatasaray toplumu olarak yapmak istiyoruz. Bu kampanyalarımızı desteklesinler. Faaliyetler açısından en ön sıralarda yer alıyoruz. Bu bizim görüşümüz değil. Tanıdığımız, bildiğimiz kamuoyundaki kişilerin paylaşmış olduğu şeyler bunlar. Bu da bizi gururlandırıyor. Türk insanı olarak bunu vazife olarak kabul ediyoruz. Cumhuriyetin 100. yılı oldukca mühim. Bununla birlikte depremin açmış olduğu yaraların sarılması için elimizden geleni yapacağız. Bu hepimizin yarası. Cumhuriyetin 100. yılı için de bu yılı coşkuyla kutlayacağız. İlk günkü heyecanımızı kaybetmememiz lazım. Bölgedeki durum oldukca fena. İş gücünün azalması, sanayinin durması tüm ülkeyi etkileyecek bir vaka. Bu yardımlarda AFAD ile bağlantı halindeyiz. Tüm Galatasaraylıların çabalarımıza destek vermesi gerekiyor.

Galatasaray 100'üncü yardım tırını deprem bölgesine gönderdi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.