Galatasaray’dan seçim açıklaması

28.04.2022
Galatasaray’dan seçim açıklamasıSarı-kırmızılı kulüpten meydana getirilen açıklamada, 26 Mart’ta düzenlenen olağan genel kurul sonrasında yönetim kurulunun genel kurulun iradesinin gereği muhteşem seçim sonucu almış olduğu ve seçimde mevcut yönetim kurulundan hiçbir üyenin aday olmadığı kaydedildi.

Yöneticilerin ibrasızlık kararıyla ilgili kendilerine tanınan hukuki hakkı kullandığının vurgulandığı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Daha önceki dönemlerde de değişik mahkemeler nezdinde alınmış olan yönetimsel ibrasızlığın hukuken geçerli olmadığı kararlarına istinaden, 25 Nisan 2022 tarihinde, yönetim kurulu üyelerimiz yönetimsel yönden verilen ibrasızlık kararının kaldırılması için kendilerine tanınan hukuki haklarını kullanmışlardır. Bu dava, olağan genel kurul tarihinden itibaren bir aylık dava açma süresinin son gününde ve herhangi bir önlem talebi sunulmadan açılmıştır. Böylelikle, mevcut seçim sürecinin sıhhatli bir halde işlemesi hedeflenmiştir. Dolayısıyla, yönetim kurulu üyelerimiz tarafınca ayrı ayrı yapılmış olan bu başvuruların mevcut seçim süreci açısından herhangi bir tesiri bulunmamaktadır.”YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.