Header Reklam

Google Sponsor

Galaxy Note 10 Lite ve Galaxy Note 9 Karşılaştırması

14.05.2020
Galaxy Note 10 Lite ve Galaxy Note 9 Karşılaştırması

Geçmiştiğimiz yıl, Galaxy Note serisi, Samsung firmasının en başarılı serilerinden birisi olmuştu. Bu başarı paralelinde ise bu yazımızda Galaxy Note 10 özellikleri ve Galaxy Note 9 özellikleri çerçevesinde hangisinin daha uygun olduğunu değerlendirmeye çalışacağız. Tabi, değerlendirme yaparken fiyat-performans detayını da gözden kaçırmayacağız.

Bu iki telefon, kullanıcılarına benzer deneyimleri sunuyor fakat fiyatları farklı boyutta. Amiral gemisi olan telefonu almak mı daha mantıklı yoksa daha uygun fiyata benzer performansı gösteren telefonu almak mı mantıklı? Dilerseniz, Galaxy Note 10 Lite Mı? Yoksa Galaxy Note 9 Mu? Sorusunun cevabını verelim;

Galaxy Note 10 Lite Özellikleri Neler?

Galaxy Note 9 telefonu, bu telefona göre daha pahalı bir konumda. Fakat, bu telefonunda hakkını yememek lazım İşte Galaxy Note 10 Lite özellikleri;

  • Galaxy Note Lite modelinde 6.7 inç Full HD+ 1080 x 2400 çözünürlüğünde bir ekran var. Telefonun gövde yapısı ile sahip olduğu ağırlık ise 199 gram.
  • Samsung’un uygun fiyata yüksek performans veren telefonunda 10 nm fabrikasyon süreci ile tasarlanmış Exynos 9810 işlemci yer alıyor. İşlemcide 8 çekirdek yer alıyor. 4 Çekirdeği 2.7 GHz ile çalışan telefonun diğer 4 çekirdeği ise 1.7 GHz hızında çalışıyor.
  • Telefonda 6 GB veya 8 GB RAM bulunuyor. Ayrıca, 128 GB depolama alanı da mevcut. MicroSD ile birlikte bu hafızayı 1 TB’a kadar çıkarta da bilirsiniz.
  • Telefonun ön kamerasi 32 MP, kamera 6.7 inç büyüklüğünde. Telefonun arkasında ise 3 adet kamera yer alıyor. Telefonun bataryası ise 4500 mAh kapasitesinde

Galaxy Note 9 Lite Özellikleri Neler?

Galaxy Note 10 Lite’a göre daha pahalı bir konumda olan telefon tercih edilebilir mi? Galaxy Note 9 özellikleri nedir? İşte, cevabı;

  • Telefon 6.4 inç büyüklüğünde. Super Amoled ekranına sahip. 1440 x 2960 çözünürlüğe sahip. Çözürnülüğü bir hayli yüksek. Exynos 9810 işlemcisine de sahip.
  • 8 Çekirdekli olan bu işlemciler 6 GB RAM var. Telefonda 3 kamera var. Arka tarafta 2, ön tarafta ise 1 kamera bulunuyor. Arka taraftaki ana kamera 12 MP, Ön kamera ise 8 MP çözürlüğünde.
  • Telefonun batarya kapasitesi ise 4000 mAh değerinde. Ayrıca, kısa bir sürede şarjda oluyor.

Bu başlık altında Galaxy Note 10 Lite’da olmayan özellikler listelendi. Telefonun geri kalan özelliği diğer telefon ile çok yakın. Karşılaştırmamız bu kadar. Telefonun fiyatlarına bakarak doğru tercihi yapabilirsiniz.

 

 

 

 



YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.


Google Sponsor