Getir, araç kiralama hizmetini başlattı!

09.05.2022
Getir, araç kiralama hizmetini başlattı!


Geçtiğimiz dönemde yurt dışına açılarak Avrupa’da da adını duyuran Getir, bugün araç kiralama hizmetini başlattığını duyurdu. Şu an ise getir, getirçarşı, getirbüyük, getiryemek, getirsu, getiriş, getirbitaksi ve getiraraç şeklinde 8 değişik hizmet sağlıyor. İşte detaylar…

İş arayanlara müjde! Getir’in yeni özelliği Getirİş hizmete girdi


İş arayanlara müjde! Getir’in yeni özelliği Getirİş hizmete girdi

Getir, iş ve çalışan arayanlara yönelik yeni hizmetini kullanıma sundu. Getirİş, tüm kullananların erişimine açıldı!

Getir, araç kiralama hizmeti için MOOV ile anlaştı!

Getir, araç kiralama hizmeti için halihazırda yüzde 75’ine haiz olduğu MOOV ile el sıkıştı. Bununla birlikte uygulama içinde girdiğimizde artık alt sırada getiraraç şeklinde yeni bir seçenek bulunduğunu görüyoruz. Bu sayede artık dileyen çoğumuz -uygun ehliyeti olması koşulu ile- araç kiralayabilecek.

Uygulamanın ilgili kısmına girdiğimizde ilk olarak bir MOOV onay sözleşmesi bulunuyor. Sonrasında ise bizlerden ehliyetimizin fotoğrafı, bilgilerimiz ve videolu doğrulama isteniyor. Bu sayede verilerimizi yakalayan kişiler bizim yerimize araç kiralayamayacak.

Sonrasında ise aşağıdaki ekran görüntülerinde de görebileceğiniz benzer halde harita açılıyor. Buradan bulunduğumuz bölge içindeki tüm getiraraç hizmetine dahil otomobilleri görebiliyoruz. Ek olarak plaka bilgileri, yakıt durumu ve de ücretlendirmelerine yer veriliyor.

Örneğin an itibariyle denetim ettiğimizde Kia Stonic isminde SUV’u kiralamak için dakikasına 3.45 TL, Renault Clio’ya 2.55 TL ödeme yapmamız gerekiyor. Ek olarak oldukca sayıda değişik marka ve modele ilişik otomobil bulunduğunu da belirtelim. Aynı şekilde fiyatlandırma da araçlara bakılırsa değişim gösteriyor.

Bunun yanı sıra getiraraç, Kia bazı otomobilleri fırsat aracı olarak etiketliyor. Bunların nispeten merkezden daha uzak modeller olduğu yada depoları boşalmak suretiyle olan otomobiller bulunduğunu tahmin ediyoruz. Zira yakınımızdaki Kia Stonic isminde aracı kiralamak istediğimizde, eğer Petrol Ofisi’ne uğrayarak depoyu doldurursak, bizlere 15 TL bir indirim yapılacağının bilgisi veriliyor.

Pek oldukca kişi ise bu araç kiralama hizmetinin taksi problemine büyük bir alternatif olacağı kanısında. Zira kısa ve uzun mesafede alınan yüksek taksimetre ücretleri yerine benzer fiyatlara istediğiniz marka ve modele ilişik aracı kiralayabilmeniz oldukça büyük bir avantaj olabilir.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.