Gezilebilecek En Ucuz 5 Ülke

02.06.2020
Gezilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Gezilebilecek en ucuz ülke, kurun farklılık göstermesi ile güncellendi. Genel olarak bilinen turistik ülkelerin gezi maliyetleri çok yüksek. Fakat, bu durum sizi korkutmasın. Çünkü, dünya üzerinde keşfedilmemiş bir sürü güzellik var.

Ülkemizdeki yabancı para kurunun giderek yükselmesi, gezginlerin canını sıkmış durumda. Çünkü, yurt dışı seyahatlarında kullanılan Dolar ve Euro; Türk lirasının yaklaşık 7 – 8 katına gelmiş durumda. Bu noktada da en ucuz ülkeler aranıyor. Bu yazımızda gezebileceğiniz en ucuz ülkeleri derledik. Dilerseniz, derlememize geçelim;

En Ucuz Ülkeleri Keşfedin

Bu yazımızda en ucuz ülkeler derlenerek liste halinde sunulmuştur. Ülke listemizde; Ukrayna, Laos, Hindistan, Vietnam, Nepal ve Sri Lanka gerekiyor.

Ukrayna

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev, turistik anlamda en çok ziyaret edilen şehirlerin başında yer alıyor. Ülke içerisinde eğlence ve ucuzluk açısından tüm istediklerinizi bulabilirsiniz. Gece hayatı, yemekler, alkol ve konaklama ücretleri bu ülkede bir hayli düşüktür. Vizesiz olarak da gidilebilecek Ukrayna’da Odessa, Lviv ve Kiev şehirlerini gezebilirsiniz. Üstelik buralarda 4 dolara konaklama şansınız da var. Şehir içi ulaşım ücreti ise 20 centtir. En ucuz ülkeler arasında yer alan Ukrayna’da mükemmel bir yemeği 5 dolara yemeniz mümkün.

Laos

En ucuz ülkeler arasından belki de gitmesi en zor ülke olan Laos’un başkenti Vientiane’dır. Ülkeye gitmek çok zor olabilir fakat çok ucuzdur. Ülkenin farklı aurası ve kültürü, turistleri kendine çekecek cinsten. Ülkede birçok tapınak ile karşılaşmanız mümkün. Ayrıca, ülkenin başkentinde 5 dolara konaklayabilirsiniz. Eğer, güzel bir yemek yemek isterseniz 4 dolara yiyebilirsiniz.

Hindistan

Bir sürü dizide gördüğünüz eşsiz Hindistan, ölmeden önce görülmesi gerekilen ülkelerin başında yer alıyor. Özellikle de başkent Delhi, mutlaka görülmelidir. Ülke içerisinde ucuz fiyatlar ile geziler yapmanız mümkün. Aynı zamanda da 3 dolar gibi cüzi bir ücrete yemek yiyebilirsiniz. Şehir içi ulaşıma baktığımızda ise 15 – 20 cent arasında gidip geliyor. Gittiğiniz mesafeye göre değişebilir.

Vietnam

Güneydoğu Asya’da bulunan ve muhtemelen  bu ülkeler arasındaki en güzel ülke olma özelliğini taşıyan Vietnam, muhteşem doğası ile sizleri karşılayacaktır. Burası biyo çeşitlilik açısından mükemmel düzeyde. Ayrıca, ülkede yemek, ulaşım ve konaklama gibi şeylerde çok ucuz fiyatlar ile sizleri karşılıyor.

Nikaragua

En ucuz ülkeler arasından son sıraya koyduğumuz Nikaragua, Orta Amerika’da yer alıyor. Ülke her ne kadar doğa güzelliği açısından zengin olsa da maalesef ki fakir bir ülke. Ekonomi durumu ise çok kötü. Bu ülke de günde 20 dolar ile bir sürü yere gitmeniz ve çeşit çeşit yemekler yemeniz mümkün.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.