Besin ürünlerinde KDV indirimi sonucu Resmi Gazete’de

13.02.2022
Besin ürünlerinde KDV indirimi sonucu Resmi Gazete’deBesin ürünlerindeki yüzde 8 KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesine ilişkin Cumhurbaşkanı sonucu Resmi Gazete’de gösterildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Iktisat Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı’nda KDV indirimi kararını açıklamıştı.

YÜZDE 8 OLAN KDV, YÜZDE 1’E İNDİ

Temel gıdadaki yüzde 8 olan KDV’nin yüzde 1’e indirilmesine ilişkin karar bugün Resmi Gazete‘de gösterildi.

Kararda, ” ‘Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Kıymet Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişim Yapılmasına Dair Karar”ın yürürlüğe konulmasına, 3065 sayılı Katma Kıymet Vergisi Kanununun 28’inci maddesi gereğince karar verilmiştir.” denildi.

Gıda ürünlerinde KDV indirimi kararı Resmi Gazete de #1

“GÜNLÜK HAYATTA TÜKETİLEN ÜRÜNLERİ KAPSAYACAK”

KDV indirimi pirinç, makarna, et, balık, çay, kahve, su, süt, yağ, şeker, yumurta, peynir, sebzeler, meyveler, kuruyemişler ve bakliyat çeşitleri şeklinde günlük hayatta en oldukça kullanılan ürünleri kapsayacak.

Söz mevzusu karar, 14 Şubat Pazartesi yürürlüğe girecek.

Gıda ürünlerinde KDV indirimi kararı Resmi Gazete de #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.