Göbek yağlarından kurtulmanın yolları nedir?

10.05.2022
Göbek yağlarından kurtulmanın yolları nedir?Karınyağlarınınseviyesi genel anlamda meydana getirilen duyarlı ölçümler ya da bel çevreniz ölçülerek yapılır. Yakındaki bir spor salonu ya da kendi evinizde bu ölçümü mezura yardımıyla yapabilirsiniz. Bel çevreniz hanımlarda 88 santimetre’yi, erkeklerde 102 santimetre’yi geçtiyse kalp, şeker benzer biçimde hastalıklar için risk altındasınız anlamına gelir.

Şeker

Şeker çoğumuzun vazgeçilmezi. Şekersiz hiçbir şeyden zevk alamıyor olabilirsiniz fakat ne yazık ki görünmüş olduğu kadar dostunuz değil. Şeker karın yağlarınızın baş sebeplerinden biri.Aşırı fruktoz alımı yağların birikmesine niçin olur. Bu yağlar bel çevresinde birikerek gelecekteki kalp hastalıklarının ve diyabetin riskini artırır. Şeker; ek olarak kilo alımını, yiyecek yeme isteğini ve uyku zorluklarını artırır.

Gazlı ve hazır içecekler

Herhangi bir gazlı ya da asitli içecek tüketiminizden sonrasında vücudunuz olması gerekenden 7 kat fazla insülin salgıladığını biliyor muydunuz? Gene de bu içeceklerde bulunan öteki etken maddeler bunu dengeliyor. Sadece ne yazık ki bu süre içinde fazla enerji vücudunuzda yağ olarak depolanmaya başlıyor. Hem de devamlı tüketilen bu içeceklerin size çizdiği yolda şeker hastalığı var.

İnterval kardiyo

“Yüksek yoğunluklu aralıklı emek verme” anlamına gelen bu antrenman çeşidinde fazlaca kısa sürelerde hızlanıp sonrasında düzgüsel hıza geri dönerek vücut şaşırtılır ve bu sayede de yağ yakımı tetiklenir. Deneyin ve muhteşem neticeleri görün.

Uyku düzeni

Yoğun emek verme temposu, iş güç koşturmaca ve uykunuzu dikkatsizlik ettiniz. Ne yazık ki bu bir tek bitkinlik olarak değil bel çevrenizde yağ olarak size geri döner. Günde 6 saatten azca uyamamaya dikkat edin ve uykunuzu tertipli hale getirin.

Stres

Stresli ve mutsuzken normalden fazlaca daha çok yiyecek tüketebilirsiniz, ek olarak stres hormonu kortizol bu yağları vücudunuzda depolar.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.