Gökhan Zan’dan İyi Parti ve CHP’den milletvekilliği teklifi iddiasına cevap

15.03.2023
Gökhan Zan’dan İyi Parti ve CHP’den milletvekilliği teklifi iddiasına cevap


Kahramanmaraş merkezli depremlerden en fazlaca etkilenen ve büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da depremi yaşayan Gökhan Zan’ın açıklamalarındaki tutarsızlıklar sonrası İyi Parti ve CHP’den milletvekilliği teklifi almış olduğu öne sürülmüştü. Zan, bu şekilde bir şeyin olmadığını söylemiş oldu.

Türkiye, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerle derinden sarsıldı.

11 ili etkileyen depremler sonrası yaralar sarılıyor..

Yaşanmış olan felaketin en yoğun etkilediği şehirlerden önde gelen Hatay’da bulunan ve depremi hisseden alıştırmacı Gökhan Zan, gözyaşlarıyla yapmış olduğu yardım çağrılarıyla gündeme gelmişti.

Tutarsız açıklamaları tartışıldı

Zelzele sonrası yapmış olduğu ilk açıklamasında devlete ve İletişim Başkanlığı’na teşekkür eden Gökhan Zan, 40 gün sonrasında Halk TV yayına konuk oldu.

Zan, burada da “Hakkımı helal etmiyorum” diyerek tam tersi ifadeler kullanımı ise dikkat çekti.

“CHP ve İyi Parti’den milletvekilliği teklifi aldı” iddiası

Bu gelişmelerin arkasından Hatay’da İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşen Zan hakkında “CHP ve İyi Parti’den milletvekilliği teklifi aldı” iddiası ortaya atıldı. 

İddialara cevap verdi

Gökhan Zan, iddia sonrası sessizliğini Ensonhaber’in YouTube kanalında gösterilen Gündem Hususi programına bozdu. 

Programın moderatörü İlker Koç’a konuşan Zan, bu şekilde bir teklif almadığını belirtti. 

Gökhan Zan ile telefon görüşmesini aktaran İlker Koç, şu ifadeleri kullandı:

Görüşmem de Gökhan fazlaca mutsuz bulunduğunu belirtti. Sözlerinin bu şekilde buraya çekilmesi çalışılmasından dolayı üzüldüğünü açıkladı. 

Ben dedim Gökhan tamam, bir ihtimal yanlış anlaşıldı. 

Peki teklif aldın mı? dedim.

Yemin ederek, bu şekilde bir teklif almadığını söylemiş oldu. Bu şekilde bir teklifin şu anda söz mevzusu olmadığını açıkladı. 

Meral Akşener ile görüşmesiyle ilgili de ‘Ben futbolcuyum, beni hepimiz arayabilir. Bunu oraya çekmenin bir anlamı yok’ ifadelerini kullandı.

Gökhan Zan, toplumsal medya hesabından da paylaşımda bulunmuş oldu

Öte taraftan İlker Koç, programda Gökhan Zan’ın toplumsal medya hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımı da izletti. 

“Orada kim var ise, askerimizden, jandarmamızdan, polisimizden, bekçimizden Tanrı hepinizden razı olsun”

Zan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Sözlerimi orada iyi kulak verin, Habertürk’teki sözlerimi iyi kulak verin. Niçin söylediğimi algılayın ilkin. Birazcık düşünün. Ben yeniden ediyorum, milletimize halkımıza bu dayanışmayı bu birlik ve beraberliği sağladıkları için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğum için fazlaca mutluyum ve gururluyum. 

Halkım için, depremzedeler için ihtiyaç duyulan her neyse yapmam için devamlı emrinizdeyim. Kıymetli dostlar dünyanın dört bir yanından Türkiye’nin dört bir yanından bizlerle kalbi atan, acısını bizlerle paylaşan, yardım etmeye çalışan fakat edemeyen, yardım eden, sivil cemiyet örgütleri küçüğünden en büyüğüne kadar, kim var ise Tanrı hepinizden razı olsun. Askerlerimizden Tanrı razı olsun. Jandarmamızdan Tanrı razı olsun. Polisimiz, bekçilerimiz Tanrı hepinizden razı olsun. Hepimiz çabaladı. Tamamımız gördük.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.