Google Alternatifi Petal Search Çıktı!

Google Alternatifi Petal Search Çıktı!

Petal Search, Google arama motoruna alternatif olarak Huawei tarafından geliştirildi ve piyasaya sürüldü. Bu haberden sonra Google arama motoruna ulaşamayan kullanıcılar Petal Search indirme linkleri aramaya başladı. Bulamayanlar ise Petal Search APK arayışına girdi. Dilerseniz, Petal Search nasıl çıktı? Sorusuna tarihsel bağlamda bir cevap verelim;

Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan siyasi krizden dolayı Huawei çok kötü bir şekilde etkilenmişti. Amerika Birleşik Devletleri, Çin’e karşı bir takım politikalar uygulamak zorunda kalmıştı. Bunun sonucunda da son yıllarda da yıldızı parlayan Huawei Şirketi de nasibini almıştı. Son yapılan engellemeler ile birlikte Google gibi büyük şirketler Huawei ile iş birliliğini durdurmuştu. Bu bağlamda da Android işletim sistemleri Huawei telefonlarından kaldırılmıştı. Huawei’nin son yaptığı çalışmalarda bu duruma alternatif olarak gelişiyor.

Huawei Kendi Sistemlerini Üretmeye Başladı

Google’nin yaptırımlarına karşı üretilen Petal Search ile birlikte Huawei kulanıcılarının arama işlemleri daha da kolaylaşacak. Tabi, bu uygulama sadece arama yapmaya yaramıyor. Aynı zamanda güncel haberlerde sayfanızda çıkıyor. Bu uygulamada müzik dinleyebiliyorsanuz, hava durumuna erişebiliyorsunuz. Üstüne üstlük kitap bile dinlemeniz mümkün hale getirilmiş.

Petal Search Arama Motoru tam bir yıldır geliştirilme aşamasındaydı. Test süresinde bu hizmetin adı Huawei Search’dı. Sistem tamamlanmaya başladığında ise Şubat 2020’de testlere başlanmıştı. Bu arama motorunun stabil versiyonu Huawei’nin çevrimiçi mağazasında yayınlandı.

Petal Search Nasıl İndirilir?

Petal Search Arama Motoru’nu ilk olarak Huawei’nin çevrimiçi mağazasından indirmeniz mümkün. Eğer, buradan yapamazsanız, kolay bir yolu daha var.

Bilindiği üzere son yıllarda APK indirme modeli gelişti. Bununla birlikte mağazalarda olan uygulamalar ve programlar kolayca APK olarak 3.taraftan telefonlara indirilebiliyordu. Eğer, bu uygulama AppGallery’de bulunmuyorsa APKPure alternatifine yönelebilirsiniz.

Son günlerde ise Google’ın Huawei ile çalışma isteği olmuştu. Fakat, siyasi olaylardan dolayı Amerika Birleşik Devletleri, duymazdan gelmişti. Görünen o ki; bundan sonra Huawei Google alternatifi birçok uygulama üretecek.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.