Google, Android Auto’daki tehlikeli netice hatayı çözdü

31.01.2022
Google, Android Auto’daki tehlikeli netice hatayı çözdü


Android 12 güncellemesi ile birlikte Google’ın araçlar için geliştirdiği Android Auto platformunda tehlikeli netice hatalar ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda hataların birçoğunu gideren şirket, bildirim sorununu da çözdüklerini deklare etti. Google, geçtiğimiz senenin sonlarında doğru Android Auto platformunda köklü değişimler gerçekleştirmiş oldu. Tasarım ve erişilebilirlik açısında oldukça önemli değişimler ile karşımıza çıkan Android Auto, bir süredir […]

Android 12 güncellemesi ile birlikte Google’ın araçlar için geliştirdiği Android Auto platformunda tehlikeli netice hatalar ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda hataların birçoğunu gideren şirket, bildirim sorununu da çözdüklerini deklare etti.

Google, geçtiğimiz senenin sonlarında doğru Android Auto platformunda köklü değişimler gerçekleştirmiş oldu. Tasarım ve erişilebilirlik açısında oldukça önemli değişimler ile karşımıza çıkan Android Auto, bir süredir teknik hatalar ile gündeme geliyor.

Android, güncelleme konusunda yine sınıfta kaldı!


Android, güncelleme mevzusunda gene sınıfta kaldı!

Samsung, Xiaomi ve Oppo dahil birçok akıllı telefon üreticisi Android 12 güncelleme performansıyla bekleneni veremiyor.

Android Auto kullanıcıları, bildirim hatasından kurtuluyor

Averaj 3 haftadır çözülemeyen bildirim problemi sebebiyle kullanıcılar, telefonlarına gelen mesajları Android Auto üstünden göremiyordu. Bildirim problemi yaşadığını belirten bir Samsung kullanıcısı, “Android Auto’da herhangi bir işlem gerçekleştirirken ileti ulaştığında ekranda bildirim çıkması gerekiyor. Bir tek bir süredir platformdaki hatadan dolayı bildirimi göremiyorum.” ifadelerini kullandı. Ek olarak kullanıcı, Samsung Galaxy S21 Ultra cihazını Android 12 tabanlı One UI 4.1’e güncelledikten sonrasında bildirim hatası ile karşılaştığını söylemiş oldu.

Android Auto kullanıcıları, bildirim hatasından kurtuluyor

Bir Google temsilcisi, Android Auto’nun yardım sayfasında gösterilen şikayete yanıt olarak, “Ekibimiz bu problemi çözmek için düzeltme uyguladı. Artık bildirim problemi yaşamadan Android Auto kullanabileceksiniz.” dedi.

Şirket, hatanın niçin oluştuğu ile ilgili neredeyse detaylı bir açıklama yapmadı. Benzer problemi yaşayan kullanıcılar, Android Auto ve mesajlaşma uygulamalarını güncelleyerek bildirim hatasından kurtulabilecek.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.