Google çalışanlarının kovulma ihtimali gündeme bomba şeklinde düştü

18.12.2021
Google çalışanlarının kovulma ihtimali gündeme bomba şeklinde düştü


Google çalışanlarının kovulma ihtimali gündeme bomba gibi düştü

Gerçekleşen bu emekler ile beraber Google kendi personeline aşı zorunluluğu getiriyor. Doğrusu ABD hükümeti tarafınca alınan karar ilk olarak Google üstünden uygulanacak. Gelen son detaylara bakıldığında çalışanlar aşı olduklarına dair kanıt gösterecek. Google çalışanları ile ilgili alınan bu karar ile beraber ABD tarihinde ilk kere bu şekilde bir denetim mekanizması ortaya çıktı. Normal olarak bazıları aşı mevzusunda muafiyet sağlayabiliyor.

Bilhassa aşıya karşı alerjik reaksiyonlar gösterme ihtimali olanlar bu durumdan muaf duracak. Google çalışanlarına 13 Ocak 2021 geçmişine kadar süre verdi. Eğer o tarihe kadar aşı olmazlarsa ilk etapta ücretli izne ayrılacaklar. Derhal peşinden parasız izin seçeneği kullanılacak. Eğer aşı olmama mevzusunda ısrar eden davranırlarsa bu kere işten çıkarma riski ile karşı karşıya kalacaklar. Google çalışanlarının kovulma tehlikesi böylece kesinleşmiş oldu. Yüzlerce Google çalışanı şu anda aşı zorunluluğu karşıtı manifesto ile gündemde. Eğer 13 Ocak 2021 geçmişine kadar bu kişiler aşı eğer olmazsa büyük bir mobing ile karşı karşıya kalabilir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.