Google, Chrome logosunu 8 yıl aradan sonrasında değişiyor!

05.02.2022
Google, Chrome logosunu 8 yıl aradan sonrasında değişiyor!


Google, halihazırda kullandığımız Chrome logosunu son olarak 8 yıl ilkin düzenlemişti. Bir süredir tarayıcısı üstünde yapmış olduğu geliştirmelerle gündeme gelen şirket, pastanın süsü olarak da mevcut logoyu Android, Windows ve macOS için güncelleyeceğini duyurdu. İşte detaylar…

Chrome, Android için beklenen özelliği getiriyor!


Chrome, Android için beklenen özelliği getiriyor!

Google, Android için Chrome tarafında yenilikler sunmaya devam ediyor. Şirket, şimdi de hatalı sekme kapatmaları üzerine çalışıyor.

Google Chrome logosu yenileniyor!

Google, Pokemon çizgi filmindeki Pokeball’a benzeyen logosunu bugüne dek 2 kere güncelledi. Şirket, en büyük değişikliği 2008 ile 2011 yılları arasındaki logosunu güncelleyerek yapmıştı. Derhal sonrasında 3 yıl süresince 2. logosunu kullandı.

  • Google Chrome
  • Google Chrome

Peşinden şirket, minik dokunuşlar ile aslına bakarsak logoyu aynı tutup renkleri üstünde bir ekip değişimler yaparak 2011 ile 2014 yılları aralığında kullandığı logoyu günümüzdeki haliyle güncelledi. Fakat sonraki 8 yıl süresince hiçbir değişim görmedik.

Google, Chrome logosu üstünde yapacağı bu yeni değişimle birlikte, aslına bakarsak işletim sistemine nazaran değişen bazı özelleştirmeler sunacak. Özetlemek gerekirse Android, Windows ve macOS sistemlerinde birbirinden değişik tasarımlar görebileceğiz.

Google tarafının, Chrome logosu için bu değişiklik kararını vermeden ilkin pek oldukça alternatifi değerlendirdiği söyleniyor. Bilhassa negatif alan kullanımıyla ilgili köktencilik değişimler üstünde çalışmaların gerçekleştirildiği, fakat firmanın daha güvenilir adımlar atmak istediği belirtiliyor.

Buna ek olarak şirket, yeni logosunu ilk olarak bugün kullanıcılarla paylaşılan Canary güncellemesi ile birlikte sunacağını deklare etti. Önümüzdeki bir kaç ay içinde de tüm işletim sistemlerinde değişimi görecemizi söylemiş oldu.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Chrome’un yeni logosunu beğendiniz mi? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.