Google Meet Ücretsiz Oldu

29.04.2020
Google Meet Ücretsiz Oldu

Google Meet ücretsiz oldu; Zoom alternatifi olan Google Meet uygulaması ile konferans şeklinde görüşmeler yapmak mümkün. Daha önceden ücretsiz olacağının sinyalleri verilen Google Meet ücretsiz oldu. Google’ın yaptığı güncellemeye göre bundan sonra Google Meet üzerinden yapılacak görüşmeler ücretsiz olacak.

Google Meet’in ücretsiz olması zoom alternatifi uygulama sayısını da arttırdı. Uygulamanın yapımcısının Google olması da uygulamaya ayrı bir güven sağlıyor.

Video konferans uygulamaları koronavirüs sürecinden daha çok tercih edilmeye başlandı. Sosyal izolasyon ve sokağa çıkma yasakları bundaki en büyük nedenlerden oldu. Piyasa birçok ücretli video konferans uygulaması bulunuyor. Fakat, ücretsizler de hali hazırda mevcut. Google Meet’de ücretsiz video konferans uygulamaları arasındaki yerini aldı. Dilerseniz, Google Meet Nedir? Neden tercih edilmelidir? Kısaca göz atalım;

Google Meet Ücretsiz Oldu; Google Meet Nedir?

Zoom uygulamasının piyasada büyük bir çıkış yapmasının ardından bütün şirketler video konferans uygulaması geliştirmelerine başladı. Hali hazırda zaten ücretli bir uygulaması olan Google şirketi de rakipleri ile yarışa dahil olmak için Google Meet ücretsiz hale geldi.

Google Açıklamayı yaparken bile Meet ücretsiz değildi. Google’nin aktarımına göre Meet’in ücretsiz olması yaklaşık 1 hafta sonra mümkün hale gelebilecek.

Google Meet, eylül ayına kadar sınırsız görüşme imkanı tanıyor. Google, açıklamayı yaptığı ilk aşamada Meet’in sürekli olarak ücretsiz olacağı izlenimi vardı. Fakat, detaylar ortaya… Google Meet, eylül ayından sonra 60 dakika kullanılabilecek. Bu açıklamadan da Google Meet ücretsiz mi? Sorusunun cevabı tam anlamı ile verildi. Koronavirüs sürecinde insanları uygulamaya çekmek amaçlanıyor olabilir. Bu nedenle tanıtım hamlesi olarak da görülebilir.

G Stuite’in Yeni Versiyonu Yayınlanacak

Google Meet uygulaması açıklamasının yanı sıra G Suite’e getirilecek güncellemeden de bahsetti. Yapılan açıklamaya göre G Suite Essentials piyasaya gelecek. Bu hizmetin kullanım kitlesi küçük ekipler olacak. Bu uygulama, içerisinde Dökümanlar, E-Tablolar, Google Drive, Slaytlar ve Google Meet’i içerecek. Yeni bir hizmet olarak karşımıza çıkacak olan G Suite Essentials ilk aşamada ücretsiz olacak. 30 Eylül’e kadar ücretsiz olacak bu program bu tarihten itibaren ücretli olarak kullanıma sunulacak. Koronavirüs sürecinden etkilenen iş gruplarının daha rahat toplantı yapabilmesi için tasarlanan bu uygulama, ilgi göreceğe benziyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir