Google, Pixel 6 ailesi için yeni güncelleme yayınladı

15.01.2022
Google, Pixel 6 ailesi için yeni güncelleme yayınladı


Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve bununla birlikte birçok sorun ile gündeme gelen Google Pixel 6 serisi için Ocak 2022 güncellemesi indirilebilir hale geldi. Aralık ayında meydana getirilen güncelleme ile ortaya çıkan sorunları çözdüklerini belirten Google, Twitter hesabı üstünden açıklama yapmış oldu.

Birçok kullanıcı, Google Pixel 6 serisinin uygun fiyatlı modeli Pixel 6A’yı merakla bekliyor. Sızdırılan bilgilere gore Google Pixel 6A, enerjisini Tensor işlemciden alacak. Kendi ürettiği Tensor işlemci ile karşımıza çıkan Google, işlemcisinde AI desteği için hususi bir TPU (Tensor İşleme Birimi) teknolojisi geliştirdi. Google Tensor işlemci, 2 tane yüksek güçlü uygulama çekirdeği, 2 orta düzey çekirdek ve 4 düşük güç çekirdeğine haiz.

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro yeni güncelleme ile eski haline döndü

Google’ın yayınladığı güncelleme için destek sayfasına giren kullanıcılar, oldukça uzun bir düzeltme sıralaması ile karşılaştı. Kasım 2021’de gösterilen güncellemeyi yükleyen kişilerin cihazlarına 215 MB, Aralık 2021 güncellemesini yükleyen kişilerin cihazlarına ise 40 MB güncelleme geldi.

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro yeni güncelleme ile eski haline döndü

Neredeyse sebebi tespit edilemeyen bazı koşullarda batarya problemi yaşayan kullanıcılar, Ocak 2022 güncellemesi ile bu sorundan kurtulacak. Gösterilen güncellemede genel tasarım düzeltmeleri ve Wi-Fi iyileştirmelerinin de içeriyor.

Aralık güncellemesi sebebiyle zor bir süreçten geçen Pixel 6 kullanıcıları, şebeke sinyali mevzusunda sorun yaşıyordu. Ortaya çıkan hatalar sebebiyle Pixel’e özgü bazı özellikleri dönem dışı bırakan Google, nihayet Ocak 2022 güncellemesini yayınladı.

Google tarafınca benim için beklet ve çağrı tarama özellikleri dönem dışı bırakıldı. Şirket, her ne kadar özelliklerin dönem dışı bırakılma sebeplerini açıklamasa da Aralık 2021 güncellemesi sebebiyle olduğu tahmin ediliyor. 4 Ocak’ta eski Pixel cihazlara sunulan güncelleme, bugün itibarı ile Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kullanıcıları için de indirilebilir hale geldi.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.