Google Pixel 7 Pro performans testinde! İşte sonuçlar

19.09.2022
Google Pixel 7 Pro performans testinde! İşte sonuçlar


Google, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Pixel 6 modelleriyle gündemden düşmedi. Seri, teknik özellikleri ve tasarımıyla sınıfı geçse de belirli aralıklarla patlak veren sorunlarla sektörde negatif bir havaya niçin oldu. Son olarak şirket, mayıs ayında düzenlenen I/O 2022 konferansında beklenmedik bir halde Pixel 7 modellerinin ön gösterimini yapmış oldu. Son olarak Google Pixel 7 Pro performans testinde ortaya çıktı.

Google Pixel 7 Pro kullanıcılara neler sunacak?

6 Ekim‘de tanıtılması beklenen Google Pixel 7 modelleriyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak serinin üst düzey özelliklere haiz Pro modeli Geekbench’te göründü. Akıllı telefon, meydana getirilen tek çekirdekli testlerden 1.068, fazlaca çekirdekli testlerden ise 3 bin 149 puan almayı başardı.

Organik ürünle ilgili en fazlaca dört gözle beklenen konulardan biri de güç alacağı Google Tensor G2 işlemcisinin ne kadar güçlü olduğu. Yonga seti, 1,8 GHz taban saat hızına haiz sekiz çekirdekle kullananların karşısına çıkıyor. Bununla beraber bu çekirdeklerden ikisi maksimum 2,35 GHz ve kalan ikisi de maksimum 2,85 GHz frekanslarına kadar çıkabiliyor.

Google, Avrupa’da rekor ceza ile karşı karşıya


Google, Avrupa’da üstün dereceli ceza ile karşı karşıya

Google’a Adsense politikası sebebiyle İngiltere ve Hollanda’da ceza istemiyle dava açıldı. Google, üstün dereceli ceza ödeyebilir.

Bunun haricinde şirket, işlemcide yüksek saat hızlarına haiz iki tane Cortex-X1 ve Cortex-A76 çekirdeğinin yanı sıra dört tane Cortex-A55 çekirdek dizilimine ev sahipliği meydana getirecek. Ek olarak yüzde 20 performans ve yüzde 20 artırılmış güç verimliliği sunan Mali-G710 yeni bir grafik birimi kullanıcılara sunulacak.

İşlemciye ek olarak akıllı telefonda 6.7 inç 120 Hz tazeleme hızı sunan OLED bir açık oturum yer alacak. Ek olarak arkada 50 Megapiksel ana (Samsung GN1) ve 13 Megapiksel ultra geniş (Sony IMX38) ve 48 Megapiksel telefoto (Samsung GM1) sensörlerinden oluşan üçlü kamera kurulumu kullanılacak. Ön tarafta ise 10.87 Megapiksel (Samsung 3J1) selfie kamerası bulunacak.

Son olarak Geekbench veri tabanına baktığımızda Google Pixel 7 Pro modelinin 12 GB RAM ve Android 12 ile geleceğini söyleyebiliriz.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.