Google Pixel 7 tasarımı iyi mi olacak? Görüntü sızdırıldı

24.02.2022
Google Pixel 7 tasarımı iyi mi olacak? Görüntü sızdırıldı


Bu yıl tanıtılması beklenen Google Pixel 7 serisi hakkında ilk detaylar ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz hafta bir yazılım geliştiricisi, Android 13 işletim sisteminin kodlarında Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya ilişkin olduğu tahmin edilen “Cheetah” ve “Panter” kod adlarını açığa çıkarmıştı.

Google’ın kendi yonga seti Tensor’un yeni sürümü Tensor 2.0’den güç alması beklenen amiral gemisinin tasarımı gözler önüne serildi. Akıllı telefonlarla ilgili sızıntılarıyla tanınan xleaks7 (David Kowalski), Pixel 7 serisinin 3 boyutlu render görüntülerini paylaşarak, cihazın neye benzeyeceğini anlamamızı elde etmiş oldu.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro detayları sızdırıldı!


Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro detayları sızdırıldı!

9to5Google’ın ortaya çıkardığı bilgilere gore Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro akıllı telefonlarının bazı detayları açıklığa kavuştu.

Google Pixel 7 iyi mi görünecek?

Görüntülere bakıldığında, Pixel 7 serisinde radikali bir tasarım değişikliği olmayacağı anlaşılıyor. Google Pixel 3’ün arka tarafında dairesel bir kamera modülü bulunuyordu. Pixel 4’te bunu değiştirerek kamera sensörlerini bir karenin içine yerleştiren şirket, bu tasarımı bir nesil daha doğrusu Pixel 5 serisinde de devam ettirmişti.

Pixel 6’da ise kamera modülü köşeden köşeye yatay bir halde konumlandırıldı. Paylaşılan render görüntülerine gore, Google bu tasarım çizgisini Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modellerinde de koruyacak. En azından ilk iddialar bunu gösteriyor. Bir tek telefonun tanıtılmasına uzun bir süre var ve nihai tasarım, sızıntılardan fazlaca değişik olabilir.

Görüntüleri daha yakından incelediğimizde küçük farklılıklar olacağını görebiliyoruz. Pixel 6’nın arka tarafında bulunan kamera çubuğu Pixel 7’de de varlığını koruyor. Bir tek yeni amiral gemisi, kamera sensörlerini korumuş olan çerçeveler ile selefinden ayrılıyor.

Aynı kaynağa gore Pixel 7 boyutları 155.6 x 73.1 x 8.7mm ebatlarında olacak. Karşılaştırmak gerekirse Pixel 6’nın boyutları 158.6 x 74.8 x 8.9mm şeklindeydi. Bu da, Tensor 2.0 yonga setinden güç alan akıllı telefonun bir miktar küçük olacağı anlamına geliyor.

Google Pixel 7’den neler bekliyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.