Google Pixel satışları yasaklanabilir! İşte sebebi

07.01.2022
Google Pixel satışları yasaklanabilir! İşte sebebi


Sonos, 2020 senesinde patent ihlali sebebi öne sürülerek Google’a dava açtı. The New York Times’ın bir raporuna gore, mahkeme heyetinin sonucu neticesinde patent davasının kazananı Sonos oldu.

Sonos, Google’ı 100’den fazla patenti ihlal etmekle suçladı ve Google’ın bu biçim şeyleri kullanmak için bir lisans anlaşması imzalamadığını iddia etti. Dava sonucu ile tescillenen patent ihlali, Sonos’un ABD pazarındaki enerjisini artırdı.

Snapchat’ten ABD Patent Ofisi’ne “gözlük” davası


Snapchat’ten ABD Patent Ofisi’ne “gözlük” davası

Snapchat, Spectacles akıllı gözlük için ABD Patent Ofisi ile davalık oldu. acayip dava ile şirket gözlük adını markalaştırmanın ardında.

Google, Sonos davasını yitirdi! Bazı ürünlerin satışı yasaklanabilir

ABD Birleşik Devletleri Internasyonal Tecim Komisyonu tarafınca Google’a karşı bir durdurma ve çekilme emri verildi. Karara gore, patentli teknolojiyi ihlal eden tüm ürünlerin ABD Birleşik Devletleri’ne ithal edilmesi yasaklanacak.

Google, Sonos davasını kaybetti! Bazı ürünlerin satışı yasaklanabilir

Sonos, Google’ın patent yasalarını ihlal ederek kullandığı iddia edilen tüm ürünlerin satışına yasak getirilmesini istedi. Listede Google Home ve Nest ailesi altındaki akıllı hoparlörler, Chromecast ve Pixel telefonlar başta olmak suretiyle birçok ürün bulunuyor. PixelBook bilgisayarlarda yer edinen teknolojilerin de patent ihlaline sebep olduğu belirtiliyor.

Google ürünlerinin ABD Birleşik Devletleri’ne girişinin neredeyse tamamen yasaklanmayacağı açıklandı. Joe Biden yönetiminin Sonos’un talebini veto etmiş olduğu takdirde Google bir donanım ithalat yasağı ile karşı karşıya kalmayacak. Bir tek, Bloomberg raporuna gore önümüzdeki 60 gün içinde gerçekleşmesi gerekiyor.

Google, başkanın desteğini kazanamazsa Pixel telefonlarının ABD Birleşik Devletleri’nde satılması yasaklanacak. Google’ın umudu artık başkanlık incelemesine bağlı. Şirket, karara ülkenin en yüksek patent mahkemesinde de itiraz edebilir.

Son olarak karar, beş önemli patente dayanmaktadır. Patentler, bir ses aletinin stereo sistem oluşturmak için daha fazlaca donanım ile eşleşebilmesini içeriyor. Android‘in bağlı hoparlörlere ses yayınlarken bunu yapmak için sunmuş olduğu özellikler içinde içeriyor.. Google, belirtilen özellikleri kendi aygıt ekosistemi için yasa dışı olarak kopyaladığını reddediyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.