Google Pixel Watch akıllı saat, 32 GB hafıza ile gelecek

02.03.2022
Google Pixel Watch akıllı saat, 32 GB hafıza ile gelecek


Akıllı saat pazarına yakında taze kan gelecek. Apple’dan Samsung’a, Huawei’den OPPO’ya birçok firmanın kıyasıya rekabet içinde olduğu pazarda Google, Pixel Watch modeliyle yerini almaya hazırlanıyor. Dört yıldan beri hakkında söylenti dolaşan bir tek bir türlü satışa çıkmayan akıllı saat, Wear OS işletim sistemiyle çalışacak.

Daha önceki sızıntılarda Pixel Watch’un Samsung Exynos işlemciyle destekleneceği ve fitness takip edeni, adım sayar, nabız sensörü benzer halde günlük yaşamı kolaylaştıracak işlevlere haiz olacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi de bir operatörün web sayfasında görüntülenen akıllı saatin Wear OS yüklü rakiplerinde bulunmayan bir özelliği belli oldu.

Google Pixel Watch hakkında önemli sızıntı!


Google Pixel Watch hakkında önemli sızıntı!

Google Pixel Watch’u birkaç kez piyasaya sürecekken ani kararlar ile geri çekmişti. Yeni raporlar önümüzdeki lansmanda Google Pixel Watch hakkında önemli gelişmelerin olacağını gösterdi.

Google Pixel Watch depolama alanıyla şaşırttı

Ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran Google Pixel Watch, Wear OS işletim sistemli akıllı saatlerde gördüğümüz en yüksek depolama: 32 GB dahili hafıza ile gelecek. Wear OS tabanlı One UI Watch arayüzü ile kutudan çıkan Galaxy Watch 4 serisinde 16 GB depolama kapasitesi içeriyor.

Kaynak: Android Police

“Rohan” kod adıyla ABD merkezli bir operatörün web sayfasında listelenen Pixel Watch bu yönüyle Android tabanlı akıllı saat pazarındaki bir eksiği daha kapatmış olacak. Gene aynı kaynağa nazaran model gri, siyah ve altın olmak suretiyle üç değişik renkle satışa çıkacak. Hem de hücresel veri destekleyeceği de bilinenler içinde.

Google Pixel Watch hakkında en dört gözle beklenen mevzu ise, fiyatı ve çıkış zamanı. Saatin 2022 yılı içinde piyasaya çıkacağı söylense de somut bir tarih neredeyse bilinmiyor. Diğeri taraftan Pixel Watch’un Galaxy Watch 4 (249 dolar) ve Apple Watch 7 (399 dolar) ile rekabet edebilmesi için, 250 ile 400 dolar içinde bir başlangıç fiyatıyla satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Google Pixel Watch’tan neler bekliyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.