Google, Pixel’ler için Android 12L Beta 2’yi yayınladı

13.01.2022
Google, Pixel’ler için Android 12L Beta 2’yi yayınladı


Google bugün yapmış olduğu paylaşımla birlikte Android 12L Beta 2’yi, Beta Programına kayıtlı Pixel akıllı telefonları için erişilebilir kıldı. Kısıtlı sayıda aygıt için gelen bu kapalı güncellemenin getirmiş olduğu yenilikleri sizler için bir araya getirdik. Ek olarak güncellemeden hangi cihazların faydalanabileceğini de anlattık. İşte detaylar.

Android 13’ten ilk detaylar gelmeye başladı


Android 13’ten ilk detaylar gelmeye başladı

Android 13 ile beraber Android 10 ile gelen çıkış aygıtı seçme menüsü yeni bir görünüme kavuşuyor. İşte yeni hali…

Android 12L neler sunuyor?

Beta 2, artımlı bir beta güncellemesi olarak kabul ediliyor. Ek olarak geliştiricilerin uygulamalar, SDK’lar ve kitaplıklar için son uyumluluk testini başlatmaları, uyumlu sürümleri yayınlamaları ve gerekirse uygulamaları resmi API 32 SDK’sına gore derlemeleri öneriliyor.

Buna ek olarak, Beta 2’den başlayarak, sistem davranışları ve API’ler kesinleştiriliyor. Bu, uygulamanızın uyumlu bir sürümünün bu güncellemeyi alan kullanıcılar için hazır olmasını sağlamak için gereksinim duyulan son denetim ve geliştirme çalışmalarına başlama zamanı olarak kabul ediliyor. Ek olarak 12L, şu anda standart bir API düzeyine (API düzeyi 32) haiz olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün sunulan güncellemeyle birlikte, Aralık ayında piyasaya sürülen son API’ler takip ediliyor. Ek olarak gelecek ay, birinci çeyrek sonunda, şu demek oluyor ki Mart’ta yayınlanması beklenen tüketici sürümünden önceyse bir beta yazılımının daha gelmesi ümit ediliyor.

Organik bunun yanı sıra hatalar, Android Beta Geri Bildirim uygulamasıyla Google sorun seyircisine bildirilebiliyor. Ek olarak, Android Beta topluluğu Reddit’te mevcut olduğundan, o platform üstünden de çeşitli hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Ocak güvenlik yamasıyla birlikte Android 12L Beta 2’nin (S2B2.211203.006), Android Emulator’ın yanı sıra Pixel 3a (3a XL), Pixel 4 (4 XL), Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6 ve ve Pixel 6 Pro için erişilebilir olması ümit ediliyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.