Google, Play Store için kullanışlı bir özelliği kaldırdı

05.03.2022
Google, Play Store için kullanışlı bir özelliği kaldırdı


Google, Android uygulama mağazası Play Store için kısa sürede bir güncelleme getirdi. İndirdikçe Oyna özelliğinde de iyileştirmeler, Play Pass ve Play Points programlarına yeni özellikler, Google Play Faturalandırmasında geliştirmeler,  Play Protect’te iyileştirmeler şeklinde birçok yararlı iyileştirme ve özellik geldi.

Yeni sürüm ile birçok özelliğin gelmesinin yanı sıra kullanışlı bir özellik de kaldırıldı. Artık kullanıcılar, bir uygulamanın son güncellemesinin ne zaman geldiğini göremeyecekler. İşte ayrıntılar…

Google Play Store için kritik güncelleme yayınlandı!


Google Play Store için tehlikeli netice güncelleme yayınlandı!

Google Play Store için gösterilen yeni güncellemeyle, uygulama indirme işlemi için bekleme süresi azalırken tehlikeli netice iyileştirmeler yapılmış oldu.

Google Play, son güncelleme bilgisini kaldırdı

Play Store, uygulamaların son olarak ne zaman güncelleme aldığını görme hususi durumunu kaldırdı. Uygulamanın son sürümünün vakti hakkında data almak, kullanıcılar için bir avantaj olsa da, artık Android kullananların aklında bu mevzuda sual işaretleri olacak. Dosya boyutu ve sürüm numarası şeklinde diğeri bilgiler ise hala görüntülenebilir.

Bu özelliğin iptali, en ilkin Kasım ayında yalnızca birkaç kullanıcı için geldi ve böylece şirket, kullananların tepkilerini ölçmek istemiş olmalı. Evvelde meydana getirilen bu işlem, bizlere Google’ın bunu daha öncesinden planladığını da gösteriyor.

Son sürümün tarihini görmek, birçok kullanıcının indireceği uygulamanın ne çoğunlukla güncellendiğini görme imkanı sağlıyordu. Şimdi ise bu şekilde bir imkanları olmayacak. Uygulamayı daha ilkin yüklemiş olanlar ise belirli aralıklarla yeni bir güncellemenin mevcut olup olmadığını denetlemek zorunda duracak. Bu özelliğin uygulama üreticilerine ya da Google Play Store’a bir ziyanı olmadığı halde kaldırılması şaşırtıcı.

Mobil mağazasında kaldırılan özellik, tarayıcı mağazasında ise hala mevcut. Eğer bir uygulamanın son sürüm tarihini merak ediyorsanız, tarayıcınızdan Google Play Store’a girerek öğrenebilirsiniz.

Kasım’da bu denemelere naturel olarak tutulan kullanıcılardan bazıları, güncel durumdan yakınma ettiler. Kimileri Reddit‘te bu şikayetlerini dile getirirken, kimileri ise Google’ın bu hareketinden dolayı iOS cihazlara geçmeyi düşündüğünü deklare etti.

Sizler Google Play Store için son sürüm tarih bilgisinin kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunun belli bir sebebi olabilir mi? Sizin için önemli bir özellik miydi? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.