Google Play Store, puan ile oyun alma devrini başlatıyor!

12.03.2022
Google Play Store, puan ile oyun alma devrini başlatıyor!


Android telefonlarda Play Store kullanmak mecburi değil, yalnız en iyi edinim ve güvenlik için Google Play Store’dan başkası tavsiye edilmiyor. Dolayısıyla Google, mağazasında sürekli bizi memnun eden özellikler bulundurmak zorunda. Google Play Store, bu kez, ücretli oyunları parasız ya da indirimli almamızı sağlayacak puan özelliği ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Telegram iOS için yenilendi! Birçok yenilik […]

Android telefonlarda Play Store kullanmak mecburi değil, yalnız en iyi edinim ve güvenlik için Google Play Store’dan başkası tavsiye edilmiyor. Dolayısıyla Google, mağazasında sürekli bizi memnun eden özellikler bulundurmak zorunda. Google Play Store, bu kez, ücretli oyunları parasız ya da indirimli almamızı sağlayacak puan özelliği ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Telegram iOS için yenilendi! Birçok yenilik sunuyor


Telegram iOS için yenilendi! Birçok yenilik sunuyor

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, iOS için güncelleme sundu! Birçok yenilik sunan platform için işte detaylar…

Google Play Store, puan ile oyun alma devrini başlatıyor

2019 senesinde sınırı olan sayıda ülkede puan hususi durumunu kullanıma sunulmuştu. Yalnız bu özelliği Türkiye dahil pek oldukça ülke kullanamıyordu. Nihayet üç senelik bekleyişin peşinden Play Store’da beklenen özellik kendini gösteriyor. Platformda ‘Play Points’ ya da ihtimaller içinde çevirisi ile ‘Play Puanları‘, bakiye olarak kullanılabilecek. Böylece puan biriktirerek mağaza içinde satın alım yapabileceğiz.

Google Play Store puan özelliği

Puanları kazanmak için yapılabilecek rahat görevler de geliyor. Parasız uygulamaları indirmek, oyunlarda görevleri tamamlamak ya da haftadan haftaya verilen parasız ödülleri alarak puan biriktirebilirsiniz. Paylaşılan ekran görüntüsünde görüldüğü suretiyle 100 puan, 1 Sterlin benzer halde bir değere karşılık ediyor. Bu da 11 Mart’ın döviz kuruyla 19 TL civarına denk geliyor. Şu demek oluyor ki puan biriktirerek oyunları ücret ödemeden almamız ya da oyunlarda indirim olarak kullanmamız mümkün. Bu puanlar oyun içi satın alımlarda da kullanılabilir.

Özellik şu an bazı ülkelerde kullanıma sunulmuş olsa da ülkemizdeki kullanılabirliği ile ilgili bir data nerede ise verilmedi. Play Puanları özelliği, giderek daha oldukca ülkeye geldiği için yakında Türkiye’nin de talihli ülkeler içinde olabileceğini düşünüyoruz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.