Google Stadia ile ilgili oyuncuları üzecek iddia

05.02.2022
Google Stadia ile ilgili oyuncuları üzecek iddia


Amazon Luna ve Nvidia GeForce Now şeklinde platformların rakibi olan Google Stadia, yeni bir iddia ile gündeme geldi. Insider’ın haberine bakılırsa, şirket yeni odağını Stadia yerine Google Stream’e kaydırıyor.

5G teknolojisinin gelişmesiyle birlikte bulut hizmetlerinin gelişimi ivme kazanmıştır. Google, Amazon, Microsoft ve Nvidia şeklinde firmalar, düşük donanımlı cihazlarda oyun imkanı tanıyan platformlarını kullanıcılara sundu.

PC ve konsol oyuncuları üzgün: Mobil oyun sektöründe bir ilk gerçekleşti


PC ve konsol oyuncuları mutsuz: Mobil oyun sektöründe bir ilk gerçekleşti

Oyun sektöründe kartlar tekrardan dağıtılıyor. Mobil oyunlar, PC ve konsol oyunlarının önüne geçmeye başladı.

Google, Stadia hizmetini birkaç yıl içinde sonlandırabilir

Insider tarafınca gösterilen raporda firmanın bazı aksaklıklar sebebiyle Stadia yerine Google Stream için çalışmalarını hızlandırdı. Dün Stadia hizmeti ile ilgili açıklama icra eden şirket, 2022 senesinde platformda 100’den fazla oyun oynanabileceğinin müjdesini verdi.

Google, Stadia hizmetini yakın zamanda sonlandırabilir

Google Stadia’da Hello Engineer, Mafia III: Definitive Edition, DreamWorks Spirit Lucky’s Big Adventure, Darksiders II Deathinitive Edition, ARK: Survival Evolved, HITMAN – The Complete First Season ve Terraria şeklinde popüler oyunlar mevcut. Şirket ek olarak Troll Hunters: Defenders of Arcadia ve Fast & Furious: Spy Racers Rise of SH1FT3R oyunlarını da bünyesine kattığını deklare etti.

Mevzu hakkında açıklama icra eden Google sözcüsü Patrick Seybold, “Yayıncıların ve ortakların oyunları direkt kullanıcılara sunmasına destek olma niyetimizi geçen yıl duyurduk. Bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmayacağız, bir tek 2022’de Stadia kullanıcıları muhteşem oyunlar ile karşılaşacak.” ifadelerine yer verdi.

Firmanın sık kullanılan hizmetlerini herhangi bir gerekçe göstermeden sonlandırdığı biliniyor. Daha ilkin Google Plus, Allo ve Go Links şeklinde platformları durdurma sonucu alan firmanın birkaç yıl içinde Stadia’nın fişini çekeceği tahmin ediliyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.